1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Поліпи носової порожнини

Поліпи - доброякісні новоутворення в порожнини носа, що виникають в основному в результаті хронічного запалення придаткових пазух носа, тривалого подразнення слизової оболонки порожнини носа. Так само причиною появи поліпів може бути алергічна реакція. Поліпи - утворення, що мають гладку поверхню, драглисту консистенцію, різноманітні за розмірами та кількістю. Зазвичай вони локалізуються на середніх носових раковинах, навколо отворів верхньощелепних пазух і гратчастого лабіринту, в більшості випадків вони виростають з пазух носа. Приводять до стійкого утруднення носового дихання, рясного відокремлюваному з порожнини носа, головних болів, відсутності нюху. Часто поліпозний процес в носі поєднується з бронхіальною астмою.
Діагноз ставиться на підставі скарг, історії захворювання, даних огляду порожнини носа та комп'ютерної томографії пазух носа.
Лікування поліпів носа починається з хірургічного втручання. Віддається перевага щадним ендоскопічним методам видалення поліпів безпосередньо з пазух носа. Для запобігання зростанню поліпів надалі призначається терапія на 6 місяців.

<