1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Викривлення перегородки носа

Викривлення перегородки носа є поширеним порушенням анатомії порожнини носа. Причиною викривлення можуть бути порушення розвитку лицьового скелета, спадкова схильність, травми.
Носова перегородка складається кісткової і хрящової частин. Їх зростання відбувається нерівномірно, що і приводить, згодом, до викривлення перегородки носа.
Виділяють різні форми викривлень перегородки: S-образна перегородка, зсув перегородки в бік, виступи і западіння на перегородці, а також наявність на ній гребенів і шипів.
Клінічні прояви: Основним проявом захворювання є - утруднення носового дихання. Може відзначатися як помірне порушення, так і повна відсутність носового дихання. Утруднення носового дихання може призводити до розвитку гіпертрофічного риніту, погіршення слуху через порушення прохідності слухової труби, можуть виникнути запалення приносових пазух, кісти приносових пазух. Тиск шипів і гребенів на слизову оболонку може сприяти розвитку вазомоторного риніту. У ряді випадків відзначаються часті носові кровотечі. Викривлена перегородка носа сприяє виникненню фурункулів в носі.
Діагноз встановлюється ЛОР-лікарем на підставі скарг хворого, даних огляду порожнини носа, даних комп'ютерної томографії або рентгенологічного дослідження.
Лікування даного захворювання - тільки хірургічне.
Операція виконується в ЛОР-стаціонарі в плановому порядку, тобто хворий проходить повне обстеження, і при відсутності загострень хронічних захворювань, якщо такі є, надходить в стаціонар для операції.
Операція виконується ендоназальні (через ніс), невеликий розріз проводиться з одного боку, частіше зліва і віддаляється викривлений ділянку перегородки носа (шип, гребінь). Після операції в порожнину носа вводяться сіліконові сплинти, які видаляють через 3-10 діб. Пацієнт перебуває у стаціонарі 1-2 дні. Повне загоєння в середньому відбувається 2-х тижнів. Операція не впливає на форму носа.

<