1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Вазомоторний риніт

Вазомоторний риніт являє собою нервово-рефлекторний захворювання, пов'язане із загальними вегетативними розладами і виявляється порушенням кровообігу та іннервації в слизовій оболонці носа. Найменше подразнення нервових закінчень порожнини носа (охолодження, різкий запах і д.р.) веде до бурхливої реакції слизової оболонки порожнини носа. Так само однією з причин може бути викривлення перегородки носа.
Клінічні прояви. Для вазомоторного риніту характерні періодично настають приступи закладеності носа з одночасною появою слизових виділень з носа, які при висиханні на хустці не залишають ніяких слідів. На відміну від алергічного риніту напади чхання нерегулярні. Вони можуть тривати від декількох хвилин до декількох годин і повторюватися з різною частотою. При вазомоторному риніті часто порушується нюх.
Діагноз ставиться на підставі скарг, історії захворювання, передній риноскопії (відзначають різку набряклість слизової оболонки порожнини носа, на відміну від усіх інших видів запалення слизової оболонки порожнини носа має блідо-синюшний колір, нерідко виявляють набряклі поліпи), лабораторних даних.
Лікування полягає в застосуванні місцевих кортикостероїдів, можливо хірургічне лікування.

<