1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Гострий фарингіт

Гострий фарингіт це - гостре запалення слизової оболонки глотки, яке є проявом гострих респіраторних вірусних інфекцій, а так само виникає як самостійне захворювання при вдиханні холодного чи забрудненого повітря, куріння, зловживання спиртними напоями. Інфекційний фарингіт може бути спровокований різноманітними мікробами (стрепто-, стафіло-, пневмококи, а також вірусами грипу, аденовірусами, грибками). Іноді фарингіт розвивається
внаслідок поширення інфекції з якого-небудь вогнища запалення, прилеглого до глотки. Так розвивається фарингіт при синуситі, риніті, карієсі зубів.
Клінічні прояви
Хворі відзначають печіння, сухість, біль в горлі (особливо при ковтанні), сухий кашель, виділення у вигляді слизу та гною. Іноді гострий фарингіт супроводжується підйомом температури тіла, явищами інтоксикації.
Діагноз ставиться на підставі анамнезу, клінічної картини, бактеріологічного і серологічного дослідження, даних огляду. Відзначається почервоніння і набряклість задньої стінки глотки, що поширюються на задні піднебінні дужки і язичок. Потовщені і гиперемовані фолікули виступають над поверхнею слизової оболонки. При непрямій ларингоскопії в ряді випадків відзначається гіперемія верхнього кільця гортані-надгортанника, черпаловидно-надгортанних складок і зовнішньої поверхні черпаловідних хрящів.
Лікування, перш за все, спрямоване на усунення причини захворювання. Забороняються куріння, прийом алкоголю, гостра і пряна їжа, тривала, напружена мова. Призначають лужні полоскання, теплі інгаляції та пульверизації лужних та антибактеріальних розчинів. При атрофічних фарингітах стінку глотки змащують розчином Люголя. При виключенні дратівливих чинників прогноз лікування захворювання сприятливий.

<