1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Гострий тонзиліт (Ангіна)

Гострий тонзиліт (Ангіна) - гостре інфекційно-алергічне захворювання з переважним ураженням піднебінних мигдаликів.
Захворюванню найбільш схильні діти дошкільного та шкільного віку, а так само дорослі у віці 35-40 років. З'являються сезонні підйоми захворюваності, які припадають на весняно-осінній період. Найбільш часто збудником захворювання є B-гемолітичний стрептокок групи А, а так само стафілокок, пневмокок та деякі аденовіруси. Ангіна може протікати у катаральній, фолікулярної, лакунарній, фібринозної і флегмонозной формі.
Клінічні прояви
Захворювання зазвичай починається з появи сухості, саднения, першіння в горлі, відзначається біль при ковтанні. Нерідко виникає озноб, підвищення температури тіла до 39-40 ° С, головний біль, загальна слабкість. Для ангіни характерні збільшення й хворобливість ущільнених регіонарних лімфатичних вузлів (визначаються при промацуванні на рівні кутів нижньої щелепи зліва і праворуч): вони збільшені в розмірах, еластичні, не спаяні між собою і шкірою. Піднебінні дужки, язичок, мигдалини, а іноді і м'яке піднебіння в перші дні яскраво-червоного кольору. На мигдаликах можуть бути ділянки скупчення гною.
Діагноз ставиться на підставі анамнезу, клінічної картини бактеріологічного та серологічного дослідження, даних фарингоскопии.
Лікування полягає в дотриманні щадного режиму, припинення прийому подразнюючої їжі (гостре, холодне, гаряче), припинення паління та вживання спиртних напоїв. Обов'язковий постільний режим у перші дні захворювання. Рекомендується рясне тепле пиття. Призначається антибактеріальна терапія. Місцева терапія. Фізіотерапевтичне лікування. За відсутності ефекту від лікування і переході захворювання в більш важку стадію необхідна госпіталізація в інфекційне відділення.

<