Відділення рентген-діагностики
  1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Алексеєва Наталія Борисівна

ТВО начальника рентгенодіагностичного відділення Алексеєва Наталія Борисівна, 1971 р.н., закінчила Кримський медичний інститут, Українську військово-медичну академію за спеціальністю «Лікар загальної практики – військової медицини», лікар-рентгенолог, фахівець з питань рентгендіагностики.

Рентгенодіагностичне відділення починає свою історію з 1899 р. Першими спеціалістами з рентгенодіагностики були: Гармашев В.П. (1899-1914рр.), Зарубін А.Н. (1914-1915рр.), Богаєвський О.Я. (1915-1927рр.).Рентгенівську службу госпіталя в 1927- 1954 р. очолює видатний рентгенолог та радіолог країни Микола Федорович Заркевич, який вважається піонером в розробці методу флюорографії в колишньому Радянському Союзі. В подальшому послідовниками наукових традицій в госпіталі був професор Полєжаєв Володимир Григорович та інші керівникі рентгенівської служби Київського військового госпіталю.

На сьогоднішній день рентгенодіагностичне відділення входить до складу клініки променевої діагностики та терапії. У відділенні працює 27 співробітників - 5 лікарів (4 лікарів та всі рентгенолаборанти мають вищу кваліфікаційну категорію, достатній практичний досвід роботи).

У відділення надійшов стаціонарний діагностичний комплекс фірми виробника «Тошиба» Японія, який дозволяє на сучасному рівні діагностувати різноманітну патологію шлунково-кишкового тракту, отримувати зображення в цифровому форматі за допомогою дигитайзеру фірма виробник «Агфа» Німеччина. При виконанні рентген досліджень шлунково-кишкового тракту використовуються сучасні барійвмісткі контрастні речовини.

Відділення оснащенне сучасними рентгенодіагностичними комплексами, які дозволяють виконувати дослідження різних органів та систем на високому рівні:

  • дослідження стравоходу; шлунку; та дванадцятипалої кишки, тонкої та товстої кишки (ірігоскопія);
  • дослідження сечо-статевої системи (внутрішньовенна урографія, цистографія, ретроградна пієлоуретерографія) та інші;
  • дослідження органів дихання (рентгенографія та лінійна томографія легень та інші);
  • дослідження кістково-суглобового апарату; хребта, черепа, інші рентгенівські дослідження із застосуванням контрастних речовин.

Рентгенодіагностичні дослідження проводяться в комфортних умовах, не обтяжливі.  Результати пацієнти отримають протягом 2-х годин від початку дослідження.

На оснащенні відділення є пересувний рентгенівський кабінет (ПРК) в якому виконуються дослідження легень із застосуванням цифрових технологій, що дозволяє діагностувати туберкульоз та онкологічні захворювання на ранніх етапах. Кабінет має можливість виконувати дослідження з виїздом на місця замовників.

Рентгенодіагностичні дослідження в госпіталі виконуються цілодобово. Для цього в приймальному відділенні працює рентгенівський кабінет, де виконуються всі рентгенівські дослідження, крім рентгеноскопій та томографій. Знімки описуються черговим лікарем-рентгенологом. Лікарі рентгенодіагностичного відділення мають великий теоретичний та практичний досвід з питань діагностики соматичної патології, онкологічних захворювань, туберкульозу, травматичних ушкоджень в тому числі перевантажної хвороби.

З 2008 року в клініці амбулаторної допомоги працює кабінет мамографії, в якому виконуються стандартні рентгенологічні дослідження молочних залоз, дуктографія, пневмокистографія, пункційна біопсія утворень молочної залози з цитологічним дослідженням; ультразвукові дослідження молочних залоз з доплерографією, при необхідності тонко-голкова пункція під контролем УЗД з цитологічним дослідженням; цитологічне дослідження виділень з соска. Результати пацієнти отримають протягом 2х годин від початку дослідження. Головним завданням кабінету є виявлення раку молочної залози на стадії, коли у пацієнтки не має скарг з боку молочних залоз, нічого не виявляє при самообстеженні, і навіть лікар при пальпації під час консультації не знаходить патології. Всі дослідження в мамографічному кабінеті виконує лікар-рентгенолог вищої категорії Францевич Кароліна Анатоліївна.

<