1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Тромбоцитопенічна пурпура, гемолітична анемія, гіпопластична анемія, мієлофіброз

Деякі захворювання крові (тромбоцитопенічна пурпура, гемолітична анемія, гіпопластична анемія, мієлофіброз) пов'язані з посиленим руйнуванням клітин крові в селезінці. Таких хворих лікують великими дозами гормональних препаратів, які, надаючи певний позитивний ефект, викликають цілий ряд побічних явищ і ускладнень: порушення обміну речовин (ожиріння), набряклість тканин, підвищення артеріального тиску та ін Крім того, ефект від лікування гормонами має тимчасовий характер, а тривале їх застосування веде до ослаблення імунного захисту організму.

У разі неефективності медикаментозної терапії проводиться хірургічна операція - видалення селезінки. Однак вона може бути вкрай ризикованою в зв'язку з вихідним важким станом таких хворих (підвищена кровоточивість, гормональні та імунні розлади). Крім того, позбавлення важливого органу імунного захисту - селезінки значно підвищує ризик виникнення інфекційних і пухлинних захворювань в подальшому.

Ці захворювання також можна вилікувати шляхом часткового ендоваскулярного виключення селезінкової тканини. Через катетер, встановлений в артерію селезінки, дозовано вводять поліуретанові частинки, що перекривають кровотік. Таке лікування дозволяє підібрати необхідний обсяг виключається тканини і зберегти селезінку як орган імунітету. Ендоваскулярне лікування краще не тільки в порівнянні з видаленням селезінки, але і з медикаментозним лікуванням завдяки його атравматичного, високої ефективності і малої хворобливості.

Протягом одного-трьох тижнів вдається повністю вилікувати таких хворих або на тривалий період позбавити їх від симптомів.

<