1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Злоякісні новоутворення

Лікування хворих злоякісними утвореннями печінки є однією з найбільш складних проблем сучасної онкології. У Києві ежегоднопроводітся лікування близько 25 тис. онкологічним хворим. Первинне і метастатичне ураження печінки спостерігається у 30% обстежуваних пацієнтів. У процесі лікування і подальшого дворічного спостереження метастази виявляються ще у 30-40% пацієнтів.

Методики лікування вогнищевого ураження печінки обмежуються хірургічним і хіміотерапевтичних впливом. Радикальна операція вогнищ у печінці дозволяє продовжити життя менш ніж 1% хворих. Кріодеструкція більш успішна в цій ситуації, але вона обмежене в строгих хірургічних рамках і найчастіше можливе досягнення лікувального ефекту до всіх виявлених вогнищ. Тому найбільш виразних результатів досягають в цій галузі саме методикою внутрішньоартеріальної хіміоемболізації первинних пухлин і метастазів у печінку. Втручання дозволяє стабілізувати процес, збільшити тривалість та якість життя.

Сутність методики полягає в селективному введенні протипухлинних засобів безпосередньо у вогнище  пухлини або метастаза. Якщо застосовується хіміоемболізації  то у судину вводиться препарат або емболізуюча суміш яка дозволяє перекрити кровообіг у пухлині  і відповідно її живлення.

<