1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Дифузний токсичний зоб

Дифузний токсичний зоб - захворювання, яке характеризуєтся дифузним збільшенням щитоподібної залози і підвищенням її функції, проявляється гіперпродукцією тиреоїдних гормонів, що зумовлюють тиреотоксикоз, патологічні зміни в органах і тканинах.

Інші назви захворювання пов’язані з іменами авторів, які описали його в тій чи іншій країні: хвороба Флаяні - в Італії, хвороба Перрі та Гревса - в Англії, хвороба Базедова - в Німеччині. В нашій країні прийнята назва - дифузний токсичний зоб (ДТЗ). Це поширене ендокринне захворювання частше буває в осіб віком 20-40 років, жінки хворіють частше, ніж чоловіки (5:1).

Хірургічна операція - найбільш радикальний метод лікування зоба. Проте операція травматична, болюча, залишає помітний післяопераційний рубець на шиї. Крім того, операція субтотального видалення щитовидної залози може супроводжуватися ускладненнями у вигляді гіпотиреозу (23-49%), паралічу поворотного нерва (2,4%) і рецидиву захворювання (12,4-34%).

Всіх цих недоліків позбавлена ендоваскулярна операція-перекриття кровотоку в щитовидних артеріях шляхом їх емболізації поліуретановими емболами і спеціальними спіралями. Це дозволяє різко знизити кровотік через щитовидну залозу, що сприяє зменшенню її розмірів і різкого зниження (до норми) вироблення тиреоїдних гормонів. Це призводить до повного виліковування або значного поліпшення стану хворих дифузним токсичним зобом.

<