1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Ішемічна хвороба серця

Ендоваскулярні методики діагностики та лікування ІХС  впродовж останнього десятиріччя постають провідними серед усіх інших. У економічно розвинутих країнах іх кількість щорічно зростає.
Коронаровентрикулографія (КВГ) - це найбільш точний малотравматичні метод діагностики, що дозволяє обстежити особливості анатомії судин серця, локалізацію, ступінь і протяжність їх поразок. Ця процедура є рішучею для правильного вибору оптимального методу подальшого лікування пацієнта з ішемічною хворобою серця. У складних діагностичних випадках проведення коронаровентрікулографіі застосовується для уточнення діагнозу та визначення діагнозу, перебігу захворювання та його лікування. З накопиченням досвіду, коронарографія в даний час є відносно безпечним методом діагностики. Незважаючи на наявність неінвазивних методів обстеження (мультіспіральна комп’ютерна томографія, магніторезонансна томографія), коронарографія є «золотим стандартом» у діагностиці ішемічної хвороби серця, так як на сьогоднішній день це найбільш інформативний з існуючих методів досліджень, що дозволяє точно визначити деталі анатомічної будови і обструктивних уражень коронарного русла.

Сутність цієї діагностичної операції полягає в тому, що під місцевою анестезією (а при необхідності седацією) пунктирується стегнова артерія або променева артерія, заводиться по провіднику в гирлі артерій серця катетер і вводиться неіонний йодовмісний контрастний препарат. Потім проводиться серія рентгенівських знімків у різних проекціях, результати фіксуються в електронному вигляді, а при необхідності можуть бути перенесені на будь–який сучасний носій (USB-флешдрайв, CD або DVD диск).

Після ретельного аналізу КВГ визначаються рекомендації щодо вибору подальшого методу лікування захворювання (корекція медикаментозної терапії, балонна ангіопластика, стентування або аортокоронарне шунтування). У пацієнта, який має симптоми стенокардії, за наявності показань, проводиться ангіопластика і стентування (імплантація ендопровтеза в звужену атеросклеротичної бляшкою артерію). Так само проводиться ендоваскулярні втручання при гострому інфаркті міокарда, метою яких є якомога раннє відновлення кровотоку в тромбірованной інфарктзалежной артерії для збереження життєздатності ураженої ділянки серця.

<