1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

ПАМ'ЯТКА ПАЦІЄНТУ.
До початку анестезії:

 • Після ознайомлення з інформаційним листком обміркуйте питання, які б Ви хотіли обговорити з лікарем-анестезіологом.
 • Анестезія проводиться натщесерце, якщо не було інших вказівок, то Ви не повинні починаючи з 12 годин ночі напередодні або мінімум за 6 годин до початку операції їсти та пити, жувати гумку, смоктати льодяники. Бажано не палити.
 • Медикаменти, які Ви використовуєте постійно, можна приймати тільки після погодження з лікарем-анестезіологом.
 • Зубні протези, окуляри, контактні лінзи, слухові апарати, прикраси перед оперативним втручанням необхідно зняти. Заборонено користуватися косметикою, покривати нігті лаком.

Після закінчення анестезії:

 • Якщо проводилась загальна анестезія з інтубацією трахеї, то Ви просинаєтесь ще з інтубаційною трубкою в ротовій порожнині, голос при цьому відсутній. Необхідно спокійно дихати відкритим ротом, не затискаючи трубку зубами. На питання лікаря відповідати кивками голови, на його прохання необхідно виконати декілька рухів (підняти голову, стиснути руку та ін.). Після чого трубка видаляється, голос відновлюється.
 • Якщо після проведення загальної анестезії, Ви знаходитесь у стані сонливості – це цілком нормально. Такий стан може тривати від півгодини до кількох годин в залежності від тривалості та виду проведеного наркозу. Намагайтеся не засинати протягом хоча б години після закінчення операції та анестезії.
 • Після проведення спінальної анестезії оніміння ніг Ви можете відчувати ще декілька годин, часто оніміння послаблюється нерівномірно. Після повного відновлення чутливості та рухливості ніг можна повертатися на боки та живіт, але протягом 24 годин після закінчення операції забороняється сідати у ліжку та вставати. Досить рідко, при неможливості  самостійного сечовипускання, проводиться тимчасова постановка сечового катетера для виведення сечі.
 • Якщо не було інших вказівок, одразу після прибуття до палати Ви можете змочувати водою губи в невеликій кількості, а через 2 години спробувати пити її невеликими ковтками. Вода повинна бути негазованою. Палити можна тільки через 24 години після закінчення анестезії.
 • Приймайте тільки ті препарати, які Вам призначив лікар.
 • Якщо у Вас було невелике оперативне втручання з нетривалою анестезією, майте на увазі, що анестетики діють ще якийсь час. Сідати самостійно за кермо автомобіля, працювати із складними механізмами, приймати алкоголь дозволяється тільки через 24 години.

 

N.B. Готуючись до планової госпіталізації для проведення оперативного втручання візміть з собою всю свою попередню медичну документацію.

<