1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

До 1992 року надання спеціалізованої проктологічної допомоги в ЗСУ надавалася загальними хірургами у відділеннях абдомінальної хірургії та загальної хірургії великих військових госпіталів. Зважаючи на світовий досвіт у лікуванні проктологічних хворих, виникла потреба організувати спеціалізоване відділення в структурі військово-медичної служби України, що задекларовано наказом начальника тилу МО України № 078 від 23 листопада 1992 року.

Першим начальником відділення став випускник Санкт-Петербургської Військово-медичної академії імені С.М. Кірова, хірург вищої категорії, старший ординатор відділення невідкладної хірургії ГВКГ підполковник медичної служби Конєв Валерій Геронтійович.

Конєв В.Г. мав за плечима багаторічний досвід роботи в хірургічних відділеннях ОмедБ, гарнізонного та окружного госпіталів. Працюючи на посаді начальника відділення Конєв В.Г. заснував школу військових онкопроктологів, впровадив основні напрямки оперативного лікування хворих з онкопатологією товстої та прямої кишки. У 2000 році захистив кандидатську дисертацію. В подальшому Конєв В.Г. обійняв посаду начальника клініки абдомінальної хірургії ГВКГ.

З лютого 2006 року посаду начальника проктологічного відділення обійняв кандидат медичних наук, підполковник м/с Шудрак Анатолій Анатолійович.

З 2008 року Шудрак А.А. обійняв посаду провідного хірурга ГВМКЦ "ГВКГ",  а з 2010 року призначений Заступником начальника ГВКГ – Головним хірургом МО України.

З 2008 року обов'язки начальника відділення виконувала майор м/с, кандидат медичних наук Уманець О.І., яка призначена на посаду у 2009 році та обіймає її по сьогоднішній день.

За час існування проктологічного відділення в ньому підготовлено 1  докторську дисертацію та 6 кандидатських дисертацій. На теперішній час у відділенні працюють 2 кандидата медичних наук, ведеться робота по написанню 1 докторської та 1 кандидатської дисертації. З 2000 року у відділенні проводиться підготовка слухачів УВМА. З 2010 році на базі проктологічного відділення розпочато підготовку курсантів НМАПО імені П.Л. Шупика та студентів та інтернів НМУ імені О.О. Богомольця.

<