1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Початок історії відділення сягає травня 1982 року, коли з ініціативи начальника 408 ОВГ полковника медичної служби О.І.Чижикова та провідного хірурга госпіталю полковника медичної служби І.П.Томашука в хірургічному корпусі було розпочато роботу нештатного кабінету детоксикації. Не випадково Головний військовий клінічний госпіталь є колискою становлення методів екстракорпоральної детоксикації в Україні.
З набуттям Україною незалежності, у вересні 1992 року, 408 ОВГ був переформований у Головний військовий клінічний госпіталь. Відділення “Штучна нирка” і еферентних методів лікування з відділенням лазерної терапії і УФОК увійшло до складу центру анестезіології і реанімації згідно штату №27/002.
У відділенні велику увагу приділяють оптимізації діалізної терапії шляхом корекції ступеня гідратації пацієнта, анемії (застосування препаратів заліза та еритропоетинів), вибору оптимальної дози антикоагулянта, антигіпертензивної терапії. У гіпергідратованих пацієнтів застосовується гемодіаліз ультрафільтрацією. У випадках в’ялого перебігу інфекції, для посилення імунної відповіді, покращення реологічних властивостей крові, хворим з хронічним тромбофлебітом застосовується ультрафіолетове опромінення крові. Спектр пацієнтів відділення розширився також за рахунок застосування плазмаферезу у хворих з псоріазом, ревматоїдним артритом, алергічними реакціями, гіперліпідеміями, сепсисом, розсіяним склерозом. Для цього персонал відділення вивчає сучасну медичну періодичну літературу та проходить курси тематичного удосконалення.
У зв’язку із першочерговістю завдань, пов’язаних з наданням допомоги екстракорпоральними методами детоксикації у невідкладних випадках та з особливими умовами праці в липні 2004 року відділення «штучна нирка» перейменоване у “Відділення інтенсивної терапії та екстракорпоральних методів детоксикації” згідно вимог регламентуючих наказів МОЗ України, а згідно установчого наказу ГВКГ переведене на двохзмінний режим роботи. Цим самим впорядковано робочий розпорядок та значно покращено якість замісної ниркової терапії у хворих з різними формами ниркової недостатності.
В лютому 2009 року вперше в Україні на базі відділення було виконано сеанс “штучної печінки” на апараті Фрезеніус 4008Н (терапевтична система PROMETHEUS екстракорпоральної підтримки функції печінки). В майстер-класі брали участь фахівці з Білорусі та п’яти центрів України.
В червні 2010 року вперше в госпіталі було виконано операцію гемодіафільтрації на апраті Фрезеніус 4008S, яка найефективніша серед компонентів інтенсивної терапії в лікуванні синдрому гострого пошкодження нирок.
В грудні 2014 року введений в роботу багатофункціональний апарат для безперервної замісної ниркової терапії, плазмосепарації та гемоперфузії – multiFiltrat (Фрезеніус, Німеччина).
Відділення приймає активну участь в лікуванні поранених та хворих військовослужбовців з зони проведення АТО.
Лікарі відділення операційні медичні сестри, молодші медичні сестри кваліфовано, спираючись на багаторічний досвід самовіддано виконують покладені на них завдання щодо лікування хворих, які потребують екстракорпоральних методів детоксикації.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Что лучше инжектор или карбюратор? Подробнее на странице http://kamael.com.ua