1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Система PROMETHEUS забезпечує екстракорпоральне очищення крові шляхом high-flux гемодіалізу, сепарації і адсорбції фракціонованої раніше плазми (FPSA) в режимі on-line, так як в діалізний апарат 4008Н вмонтований інтегрований модуль для сепарації і адсорбції фракціонованої плазми (FPSA). Екстракорпоральна детоксикація крові в режимі «штучна печінка» заснована на одночасному включенні двох контурів: гемодіалізного і альбумінового.
Методика проведення процедури з використанням системи PROMETHEUS здійснюється наступним чином:

    1. діалізний цикл: в гемодіалізний контур з high-flux діалізатором послідовно підключається мембранний альбуміновий фільтр AlbuFlow (перед діалізатором);
    2. цикл сепарації та адсорбції (FPSA): до альбумінового фільтру за допомогою магістралей приєднуються послідовно два адсорбера prometh 01 і prometh 02, створюючи окремий альбуміновий контур безперервного руху плазми (рис.1);

 

 

Таким чином, кров від пацієнта, потрапляючи на мембран

Таким чином, кров від пацієнта, потрапляючи на мембранний альбуміновий фільтр, сепарується. При цьому в крові утримуються клітини і великі молекули. Виділений в FPSA контур альбумін перфузується через два адсорбери (prometh 01 і prometh 02), де зв'язані з альбуміном токсини захоплюються в процесі прямого контакту з високоселективним адсорбуючим матеріалом адсорберів. Потім очищений від токсинів альбумін повертається назад в кров пацієнта через вхідний порт альбумінового фільтру. Далі кров пацієнта рухається по діалізному контурі, потрапляючи в діалізатор, де в процесі гемодіалізу через високопроникну полісульфонову high-flux мембрану ефективно видаляються водорозчинні токсини (аміак, креатинін, сечовина, прямий білірубін). Після діалізатора кров повертається до пацієнта. Одночасно в процесі цієї процедури працюють два контури: протягом 4-8 годин у режимі on-line: кров одночасно звільняється, як від водорозчинних так і зв'язаних з альбуміном (непрямий білірубін, жовчні кислоти, бензодіазепіни, індол, феноли та ін.) речовин.
В закордонних виданнях представлені численні повідомлення присвячені використанню та ефективності, як системи MARS, так і системи PROMETHEUS.

<