1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Коронаровентрикулографія (КВГ) - це найбільш точний малотравматичний метод, що дозволяє обстежити особливості анатомії судин серця, локалізацію, ступінь і протяжність їх уражень. Ця діагностична процедура має величезну важливість для правильного вибору оптимального методу подальшого лікування пацієнта з ішемічною хворобою серця. У складних діагностичних випадках проведення коронаровентрікулографії застосовується для уточнення діагнозу , перебігу захворювання та вибору оптимальної тактики лікування. З накопиченням досвіду, коронарографія в даний час є відносно безпечним методом діагностики. Після проведення коронарографії визначаються рекомендації щодо вибору подальшого методу лікування захворювання (корекція медикаментозної терапії, балонна ангіопластика, стентування або аортокоронарне шунтування). Незважаючи на наявність неінвазивних методів обстеження, коронарографія є "золотим стандартом» у діагностиці ішемічної хвороби серця, так як на сьогоднішній день це найбільш інформативний з існуючих методів досліджень, Що дозволяє точно визначити деталі анатомічної будови і обструктивних уражень коронарного русла.

Під місцевою анестезією і при необхідності в / в седацією пунктується стегнова артерія або променева артерія, заводиться по провіднику в гирло артерій серця катетер і вводиться не іонний йодовмісних препаратів. Потім проводиться серія рентгенівських знімків.

Після ретельного аналізу КВГ у пацієнта який має симптоми стенокардії, при наявності показань, проводиться ангіопластика та стентування (імплантація ендопротеза в звужену атеросклеротичною бляшкою артерію. Так само проводиться ендоваскулярні втручання при гострому інфаркті міокарда, метою яких є якомога раннє відновлення кровотоку в тромбированной інфаркзавісімой артерії для збереження життєздатності ураженої ділянки серця.

Ці методи лікування підтвердили свою ефективність в багатоцентрових дослідженнях проведених в розвинених країнах.

<