1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Основні напрямки лікувальної діяльності відділення:

 1. Гострі порушення мозкового кровообігу.
 • ішемічні інсульти
 • геморагічні інсульти, що не потребують нейрохірургічного втручання
 • субарахноїдальні крововиливи
 • транзиторні ішемічні атаки
 1. Рання реабілітація після перенесених гострих порушень мозкового кровообігу.
 1. Наслідки цереброваскулярних катастроф.
 1. Хронічна недостатність мозкового кровообігу (дисциркуляторна енцефалопатія)
 1. Мігрень
 1. Синдроми вегетативної дисфункції (пароксизмальний перебіг та синкопальні стани)
 1. Хвороба Паркінсона та інші нейродегенеративні захворювання.
 1. Порушення спінального кровообігу.

      Суттєве значення щодо прогнозу інсульту відіграє термін госпіталізації. Терміни госпіталізації в перші 1-3 години після початку захворювання оптимальні, також обгрунтоване лікування ефективно і в більш пізній період.
При зверненні хворих в ГВМКЦ «ГВКГ» тактика сортування базується на принципах військової медицини. Неврологічний огляд хворого при поступленні включає в себе оцінку рівня свідомості (шкала коми Глазго), стан зіниць і окорухових нервів, рухової, а якщо можливо, і чутливої сфери, мови. Відразу ж після огляду проводиться КТ головного мозку. Визначення характеру інсульту часто має вирішальне значення для подальшого диференційованого лікування. При виявленні на КТ ознак крововиливу в мозок та оцінки його обсягу та локалізації спільно з нейрохірургами обговорюється питання про доцільність оперативного втручання. Ангіоневрологічне відділення територіально розташовується в клініці нейрохірургії і неврології, в якій також знаходяться КТ, відділення нейрохірургії та відділення реанімації для нейрохірургічних і неврологічних хворих що дає змогу якнайшвидше провести нейровізуалізаційне дослідження та за необхідністю залучити нейрохірургів. Змінений рівень свідомості (від оглушення до коми), наростаюча симптоматика, а також виражені порушення життєво важливих функцій вимагають госпіталізації хворого у відділення реанімації для нейрохірургічних і неврологічних хворих.  
Виявлення субарахноїдального крововиливу вимагає проведення ангіографії для визначення локалізації, розмірів аневризми і вирішення питання про операцію.
Основою діагностики та лікування гострих порушень мозкового кровообігу  в ангіоневрологічному відділенні ГВМКЦ «ГВКГ» є протоколи Європейської неврологічної федерації. Лікування інсульту здійснюється за стандартами інсультного центру (рівень доказовості «А»).
Середній та молодший медичний персонал ангіоневрологічного відділення володіє професійними навичками на найвищому рівні та спеціально підготовлений для ведення важких хворих.
У відділенні проводиться профілактика ускладнень, ранніх та пізніх наслідків інсульту. Загальні заходи: підтримка оптимального рівня оксигенації, артеріального тиску, моніторинг і корекція серцевої діяльності, постійний контроль основних параметрів гомеостазу, ковтання (при наявності дисфагії ставиться назогастральний зонд для профілактики аспіраційних бронхопневмоній і забезпечення адекватного харчування хворого), контроль за станом сечового міхура, кишечника, догляд за шкірними покривами. Забезпечується профілактика тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), вторинних інфекційних ускладнень, а також пролежнів і ранніх постінсультних контрактур.
Для забезпечення надання хворим своєчасної невідкладної допомоги в клініці встановлено цілодобове чергування лікаря-невролога, середнього та молодшого медичного персоналу.
Рання реабілітація після перенесених гострих порушень мозкового кровообігу включає в себе заняття з інструктором лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичне лікування – магнітотерапія, лікування поляризуючим світлом (біоптрон).

<