1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

Самойленко Ольга Іванівна  

Очолює відділення з січня 2019 року підполковник м/с Самойленко Ольга Іванівна , лікар-анестезіолог Першої категорії. Закінчила Запорізький державний медичний університет у 1995 році.

 

Кульова Оксана Володимирівна

Старший ординатор ВРІТ для інфекційних хворих, Кульова Оксана Володимирівна, закінчила медичний факультет Української медичної стоматологічної академії у 2001 році.
2002-2005рр.-слухач УВМА за спеціальністю «Анестезіологія та реаніматологія». Під час інтернатури вивчала основи реанімації та інтенсивної терапії на базі КМАПО під керівництвом проф. Трещинського.
Службу починала на посаді старшого ординатора операційно-перев'язочного відділення медичної роти  95 ОАМБр, має досвід здійснення стрибків з парашутом, надання невідкладної допомоги в польових умовах.
2008-2012р.-ординатор медичного відділення Клініки амбулаторної допомоги ГВМКЦ «ГВКГ».
З 2012 по 2013 роки – ординатор ВРІТ для терапевтичних хворих.
З 2013 року – старший ординатор ВРІТ для інфекційних хворих.
Вільно володіє технікою маніпуляцій на центральних судинах, реанімаційними заходами.
Додатково має спеціалізацію з терапії, оториноларингології.

 
Малинка Ганна Олексіївна

Ординатор ВРІТ для інфекційних хворих, Малинка Ганна Олексіївна, лікар-анестезіолог 1 категорії, закінчила НМУ ім. О.О.Богомольця  у 1994 році.
1995-1998рр.-слухач УВМА за спеціальністю «Анестезіологія та реаніматологія». Під час інтернатури вивчала основи реанімації та інтенсивної терапії на базі КМАПО під керівництвом проф. Чепкого Л.П.
Службу починала на посаді старшого ординатора відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ірпінського військового госпіталю.
З 2000 року – ординатор ВРІТ для інфекційних хворих ГВМКЦ «ГВКГ».
Вільно володіє технікою маніпуляцій на центральних судинах, реанімаційними заходами.

 

Відділення реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих
У 1992 році 1 листопадау зв’язку з реорганізацією 408-го Окружного військового госпіталю, в Головному військовому клінічному госпіталі в складі інфекційного центру було сформовано  відділення реанімації та інтенсивної терапії.
У перші роки свого існування відділення було погано укомплектовано персоналом. Посада начальника відділення залишалася вакантною, його обов'язки виконували начальники інфекційних відділень, не зайняті були і ставки лікарів-реаніматологів. У 1993 році відділення реанімації та інтенсивної терапії інфекційного центру було укомплектовано на 65%.
Спершу обов'язки начальника відділення виконував майор медичної служби Сергій Олександрович Соколов (з Київського загону спеціальної медичної допомоги), призначений потім штатним начальником. Після його звільнення з армії обов'язки начальника тимчасово виконували начальники інфекційних відділень (В.І. Лисько і В.А. Пруський). У 1995-1996 рр. відділенням керував майор медичної служби В.І. Трихліб, а з 1996 року - полковник медичної служби В.Ю. Хіль.
Володимир Юрійович народився в 1961 р., в 1985 р закінчив Військово-медичний факультет при Томському медичному інституті. Проходив службу на різних посадах у навчальному центрі смт. Десна (молодший лікар, начальник медичного пункту, командир госпітального взводу, начальник відділення анестезіології та реанімації навчально-медичного батальйону). У 1993-1995 рр. він - начальник відділення анестезіології та реанімації 699-го медичного загону спеціального призначення (м. Київ). За цей час служив також начальником відділення анестезіології та реанімації медичної роти 240-го окремого спеціального батальйону Сил ООН в Югославії (лютий-серпень 1994). З серпня 1995 по червень 1996 року - старший ординатор відділення кишкової інфекції ГВКГ, з 1996 року - начальник відділення реанімації та інтенсивної терапії клініки інфекційних хвороб ГВКГ.
З березня 2015 року відділення очолює  кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник медичної служби А.Г.Голод. Андрій Григорович, випускник Санкт-Петербурської військово-медичної академії ім. С.М.Кірова, після завершення інтернатури з терапії у 1998 році розпочав службу старшим ординатором загальнотерапевтичного відділення. 3 2004 року – старший ординатор відділення реанімації та інтенсивної терапії для терапевтичних хворих, де отримав спеціалізацію з анестезіології, кардіології, ультразвукової діагностики. У 2011 році захистив дисертаційну роботу на тему: ”Стан серцево-судинної системи та функції зовнішнього дихання у хворих на артеріальну гіпертензію та хронічну алкогольну інтоксикацію”.
Старшим ординатором відділення служить підполковник медичної служби О.В. Кульова, ординатором - підполковник медичної служби Г.О. Малинка. Цивільними лікарями-спеціалістами працюють: О.В. Череватова, О.В. Заблоцька, Т.В. Стретович.
Відділення розміщується в спеціально створених для нього приміщеннях. У ньому є чотири палати на два ліжка кожна, три з яких боксовані, два реанімаційних зали, а також дезінфекторська, маніпуляційна. Палати обладнані моніторними системами на кожне ліжко з можливістю централізованого спостереження. Поруч з відділенням розташований барозал на 2 барокамери для гіпербаричної оксигенації. Відділення оснащене необхідною апаратурою для проведення інтенсивної терапії та реанімації (ЕКГ, дефібриляторами, апаратами для штучної вентиляції легенів та ін.). У відділенні є медичне обладнання для гемосорбції, плазмоферезу.
Щорічно в відділення надходить 250 - 300 пацієнтів з важкими інфекційними захворюваннями, захворюваннями внутрішніх органів.
Перші статті, узагальнюючі досвід роботи відділення реанімації та інтенсивної терапії інфекційного центру, були опубліковані в 1993 році в 1-му збірнику наукових праць лікарів ГВКГ МО України «Современные проблемы неотложной терапии в клинике внутренних болезней»: М.М. Городецкий — «Организация неотложной помощи и интенсивной терапии инфекционных больных на догоспитальном этапе и в инфекционном стационаре»; М.М. Городецкий, В.Г. Ляшенко — «К вопросу об эффективности гипербарической оксигенации в интенсивной терапии инфекционных больных»; А.М. Печенка — «Основные аспекты интенсивной терапии при дифтерии»; А.В. Шкурба — «Применение индометацина в комплексе неотложной терапии у больных острыми кишечными инфекциями, осложненными гиповолемическим шоком 1-ІІ степени». І в подальшому лікарі відділення регулярно діляться своїм досвідом лікування в друкованих виданнях.
У відділенні накопичений значний досвід застосування екстракорпоральних методів лікування тяжких інфекцій (гемосорбція, плазмаферез, ультрафіолетове опромінення крові, лазеротерапія, киснева терапія шляхом озонування крові та ін.).

Відділення має 6 ліжок, організоване добове чергування 1 лікаря-анестезіолога та середнього медичного персоналу. Відділення забезпечене сучасною дихально-наркозною апаратурою, системою моніторного спостереження за станом пацієнтів.
Головним завданням відділення є надання спеціалізованої ургентної допомоги хворим інфекційного та загальнотерапевтичного профілю. Застосовуються наступні методи діагностики та лікування:

  1. цілодобовий моніторинг показників серцевого ритму, центральної і периферичної гемодинаміки за допомогою моніторної системи “Ютас” на 6 ліжок з центральною комп’ютерною станцією;
  2. ехокардіографія;
  3. ультразвукова допплерографія судин;
  4. ультразвукове дослідження щитовидної залози, органів черевної порожнини.
  5. катетеризація магістральних судин;
  6. програмована інфузійна терапія
  7. електрична та хімічна дефібриляція при гострих та хронічних порушеннях серцевого ритму;
  8. фібробронхоскопія, діагностична та санаційна.
  9. неінвазивна штучна вентиляція легенів

З початком бойових дій на сході України з 2014 року на лікування у відділення стали надходити військовослужбовці АТО. За цей час проліковано 38 військовослужбовців, переважно це хворі на пневмонію (39,5%) та менінгіт, енцефаліт (34,2%).

<