1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Клініка нефрології

Клініка нефрології з палатами для ендокринологічних хворих розрахована на 40 ліжок.

Клініка нефрології з палатами для ендокринологічних хворих надає амбулаторну і стаціонарну спеціалізовану допомогу пацієнтам із захворюваннями нирок та ендокринних органів, гострими отруєннями, та займається діагностикою й лікуванням наступних профільних захворювань:

Гострі гломерулонефрити, інтерстиціальні нефрити, пієлонефрити.

Хронічні захворювання нирок І-V стадій.

Підготовка хворих до замісної ниркової терапії (лікування гемодіалізом) та введення в гемодіаліз. Вторинні нефропатії (при захворюваннях сполучної тканини, порушеннях кровообігу та захворюваннях серцево-судинної системи, захворюваннях крові, ендокринопатіях, подагрі)

Фізичні та хімічні ураження нирок (токсичні, медикаментозні, радіаційні нефропатії)

Гостра ниркова недостатність

Сечокам'яна хвороба

Гострі отруєння

Симптоматична артеріальна гіпертензія

Цукровий діабет (підбір цукрознижуючої терапії, проведення курсів судинної терапії)

Захворювання щитовидної залози, паращитовидних залоз Захворювання наднирників, гіпоталамо-гіпофізарної системи (хвороба Сіменса, Шехана, гіпофізарний нанізм, гіпоталамо-гіпофізарне ожиріння, нецукровий діабет, хвороба Іценко-Кушинга, акромегалія) та інші.

В клініці виконуються УЗД щитовидної залози та контроль рівня цукру крові глюкометром.

Хворим на пієлонефрити проводиться антибактеріальна терапія сучасними препаратами з урахуванням результатів бактеріологічного дослідження сечі.

Хворим на гломерулонефрити призначається патогенетична (гормональна та цитостатична терапія), симптоматична терапія. Підбір дози патогенетичних препаратів проводиться в умовах стаціонару, в подальшому пацієнти знаходяться на амбулаторному лікуванні під спостереженням лікаря-нефролога.

Хворим нефрологічного профілю виконуються всі необхідні лабораторно-інструментальні обстеження на базі ГВМКЦ (загально-клінічні та біохімічні дослідження крові, дослідження сечі, УЗД та доплерографія артерій нирок, радіонуклідна ренографія, оглядова та внутрішньовенна орографія).

При наявності гострої ниркової недостатності або термінальної стадії хронічної ниркової недостатності на базі клініки проводиться підготовка хворих до проведення замісної ниркової терапії (гемодіалізу) та введення в діаліз. За наявності хронічної ниркової недостатності судинними хірургами госпіталю накладається периферичний судинний доступ – артеріо-венозна фістула.

Враховуючи особливості порушень психо-емоційної сфери у хворих з хронічною нирковою недостатністю, з пацієнтами постійно проводяться психотерапевтичні бесіди, у важких випадках на консультації запрошуються лікарі-психіатри. Хворі з симптоматичною артеріальною гіпертензією мають можливість пройти детальне обстеження з метою встановлення ї причини, пацієнтам виконується підбір дози сучасних антигіпертензивних препаратів.

При виявленні стенозу ниркових артерій пацієнти спрямовуються на ангіографію та стентування ниркових артерій, яке виконується фахівцями госпіталю.

Клініка нефрології з палатами для ендокринних хворих є унікальною структурою, вона поєднує дві найважливіші галузі медицини: нефрологію і ендокринологію.

В структурі захворювань ендокринологічного профілю серед хворих найбільш часто зустрічаються цукровий діабет, хронічний тиреоідит з гіпотиреозом, дифузний токсичний зоб, ожиріння, а також гіпоталамічний синдром, підгострий тиреоідит.

Всі хворі на цукровий діабет проходять комплексне лікування, в залежності від ступеню компенсації та наявності супутньої патології. Звичайно, основним критерієм якості лікування є, перш за все, рівень глікемії.

Широке застосування схем інтенсивної інсулінотерапії дозволяє нормалізувати вуглеводний обмін в перші 2-3 дні. Курси судинного лікування проводяться препаратами згідно сучасних уявлень про патогенез цукрового діабету: гомореологічні препарати – низькомолекулярні гепарини, аспірин; антиоксиданти – вітаміни А, Є, похідні альфа - ліпоєвої кислоти (тіоктацид, берлітіон), мілдронат; ангіопротектори – агапурін, солкосерил, актовегін, вазопростан, тівортін, гепатопротектори (ессенціалє, карсил, гептрал).

Треба відмітити, що такі курси необхідно повторювати двічі на рік. В комплексному лікуванні широко використовуються фізіотерапевтичні методи (магнітотерапія, лазеротерапія, гіпербарична оксигенація, голкорефлексотерапія, масаж нижніх кінцівок).

Щодо медикаментозного лікування цукрового діабету 2 типу, крім звичних препаратів сульфаніламідів (глібенкламід, метформін), з`явились нові препарати з більш досконалим механізмом дії, які ми успішно застосовуємо (амарил, новонорм, діабетон, авандія).

Комбіновані препарати (глібомет тощо) покращили ефективність лікування хворих з сульфаніламідорезистентністю. В лікуванні хворих на цукровий діабет 1 типу з’явились нові види інсуліну (Новомікс-30, Левемір, Новорапід, Лантус), що дозволяє більш ефективно контролювати рівень глікемії при зручній для хворих кратності застосування інсуліну і більш простого застосування інсулінотерапії (шприц-ручки).

З кожним хворим проводиться бесіда з приводу необхідності самостійного щоденного контролю рівня глікемії індивідуальним глюкометром, методи корекції добової дози інсуліну в залежності від режиму харчування, фізичного навантаження, наявності супутніх захорювань. Лікування хворих з гіперфункцією щитоподібної залози (тиреотоксикозом) проводиться у залежності від важкості хвороби.

Основними препаратами для лікування тиреотоксикозу є мерказоліл (або тірозол), бета-блокатори, заспокійливі та десенсибілізуючі препарати. Враховуючи аутоімунний компонент в патогенезі хвороби, терапія доповнюється преднізолоном на схемі. Є можливості при необхідності проводити електросон, ароматерапію, курси голкорефлексотерапії. Показанням для оперативного лікування є великі розміри зобу (ІІІ ступінь), прогресуючий екзофтальм, тривала і неефективна блокуюча терапія. Лікування підгострих тиреоiдитів проводиться преднізолоном або дексаметазоном.

Інколи для підсилення терапії призначають нестероїдні протизапальні препарати (вольтарен, моваліс, диклофенак натрію та ін.), при необхідності – тиреоідні гормони (L-тироксин). Хворі з аутоімунним тиреоідитом, особливо при наявності гіпотиреозу різного ступеню важкості, лікується різними дозами тиреоідних гормонів (L-тироксин, еутирокс), сечогінними препаратами, судинними і серцевими препаратами.

Але треба зазначити, що основне значення має проведення просвітньої роботи про необхідність постійного прийому препаратів тиреоідних гормонів під регулярним наглядом ендокринолога, контролем аналізів крові на ТТГ. Сторінка 2 з 2 При наявності вузлового зоба, окрім детального обстеження (УЗД, рівень гормонів, антитіл), при наявності новоутворень більше ніж 10мм в діаметрі хворим проводилася тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія.

Наявність вузла не обов`язково вказує на необхідність операції, але для цього треба максимально верифікувати процес. При наявності цитологічних ознак малігнізації пропонується оперативне втручання.. В більшості, лікування потребує замісної гормональної терапії ( L- тироксин, еутирокс) та вживання йоду (Йодомарин, Йодбаланс та ін.).

Одночасно при необхідності призначаємо хворим препарати для корекції метаболічних змін, порушень з боку серцево-судинної системи.

У відділенні працюють 6 лікарів, із них

лікарі-нефрологи – кандидат медичних наук Комінко Л.В.,

лікарі Колісник О.С., Коршевнюк О.П.,

лікарі-ендокринологи – кандидат медичних наук Малиновська О.В., Калістратенко Т.В.,

лікар-консультант Мехеда С.М.

Веденням амбулаторних хворих ендокринологічного профілю займається лікар із великим досвідом роботи, кандидат медичних наук, заслужений лікар України Епштейн Борис Володимирович, який працює за даною спеціальністю з 1965 р.. На базі клініки нефрології виконано 3 дисертаційних роботи:

"Комплексна характеристика гломерулонефриту у військовослужбовців з оцінкою його розповсюдженості, ефективності лікування та прогнозу" (2008р. - Казмірчук А.П.),,

"Ураження нирок у хворих на хронічні гепатити" (2005р. – Комінко Л.В.),

"Порушення ліпідного обміну при діабетичній нефропатії" (2011р. – Малиновська О.В.).

За останні два роки надруковано 5 наукових праць у вітчизняних та зарубіжних журналах, лікарі відділення беруть активну участь у з’їздах та науково-практичних конференціях по своєму профілю. В роботу введено стаціонар одного дня – нова форма надання амбулаторної допомоги хворим, які потребують лікування програмним гемодіалізом.

Клініка є клінічною базою кафедри нефрології Київської медичної академії післядипломної освіти, яку очолює доктор медичних наук, професор Іванов Дмитро Дмитрович, на кафедрі працює академік Академії медичних наук України, член-кореспондент Національної академії наук України доктор медичних наук професор Пиріг Любомир Антонович – один із засновників нефрологічної служби на Україні. Викладачі кафедри – кандидати медичних наук, доценти кафедри нефрології КМАПО Таран Олена Іванівна та Ротова Світлана Олексіївна ведуть постійну консультативну роботу у відділенні, проводять наукові семінари, конференції. Клініка має тісні зв’язки з профільними закладами Міністерства охорони здоров’я України – Інститутом нефрології АМН України, діалізними центрами м. Києва та областей України, Інститутом ендокринології та ендокринної хірургії, НДІ трансплантології та хірургії та ін.

Контакті телефони:

Начальник клініки - 521-84-74,

Лікарі-нефрологи 521-85-88

Лікарі-ендокринологи 521-83-24, 521-82-27

<