1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Метод лікування ударно-хвильової терапії є сьогодні одним з найефективніших. І тому є безліч доказів заснованих на дослідженнях і випробуваннях, які проводилися більше 17 років, і які показали позитивні і успішні результати.
Сама методика ударно-хвильової терапії була розроблена в Швейцарії та Німеччині, і ретельно перевірялася в усьому світі в процесі лікування понад 20 мільйонів пацієнтів.
Ефективність ударно-хвильової терапії.
Ударно-хвильова терапія стала ефективною завдяки спеціально розробленому апарату, який представляє собою генератор балістичних хвиль, що працює за допомогою стисненого повітря, і має аплікатор з точно націленими балістичними компонентами для створення ударних хвиль.
Такі хвилі класифікуються з фізичної точки як радіальні хвилі тиску. Імпульс тиску випускається і поширюється всередині тканини радіально з частотою 1-21 Гц. і надає на тканини, особливо близькі до поверхні, сильний терапевтичний ефект.
Акустична ударна хвиля поглинається, проходячи через тканини і досягаючи кісткової структури. Якщо можна так висловитися, створюється високоенергетична ударно-хвильова вібрація. І ця вібрація короткочасно впливає на місце захворювання, викликає зменшення больового синдрому, сприяє поліпшенню місцевого кровообігу у вигляді збільшення капілляростворення, викликає розпушення ділянок кальцінації, лікує симптоми фіброзних вогнищ, позбавляє від міофасциальних тригерних пунктів, і згодом, їх поступове розсмоктування.
Перевага УВТ.
Найголовніший чинник і плюс ударно-хвильової терапії в тому, що вона проводиться без хірургічного втручання, без будь-яких порушень цілісності тканин і шкірних покривів. А по ефективності даний і найсучасніший метод терапії можна порівняти з операцією. І це найбільша перевага УВТ перед операційними методами.
Здатність ударної хвилі викликати виражені зміни в тканинах організму є головною причиною такого високого результату в методі УВТ. У пацієнтів, які пройшли курси лікування ударно-хвильової терапії, прискорюється обмін речовин в уражених областях, поліпшується мікроциркуляція, досягається виражений знеболюючий ефект вже під час проведення сеансу лікування.
Метод лікування ударно-хвильової терапії відрізняється рядом позитивних характеристик щодо оздоровлення всього тіла людини. А саме, після сеансів лікування УВТ спостерігається відновлення структур зв'язок, позбавлення зв'язок від непотрібного баласту. Чітко простежується підвищення еластичності тканин, збільшення у них здібностей переносити підвищені навантаження, стрімке зникнення болю.
Що стосується тканин тіла, то під впливом ударних хвиль тканини починають синтезувати величезну кількість судинного ендотеліального фактора росту. Завдяки такому стрімкому і природному розвитку, починається посилений ріст мікрокаппілярів, проявляється реваскуляризація і проходить відновлення кровопостачання проблемних ділянок кістково-м'язової системи.
Як довго проходить лікування ударно-хвильової терапії?
Ударно-хвильова терапія може проводитися амбулаторно з тривалістю 1-ї процедури приблизно 10 - 30 хвилин. Одна процедура, або один сеанс зазвичай включає вплив на одну, або кілька проблемних зон (точок), що супроводжується близько 2000 ударів аплікатора з частотою 8-20 Гц. і глибиною проникнення ударної хвилі до 5 см.
Потрібно не забувати, що після сеансу впливу деякий час заборонене важке фізичне навантаження, і навіть будь-які різкі рухи.
Загальний повноцінний курс лікування ударно-хвильової терапії становить 5-7 сеансів, з інтервалом 1 - 2 рази на тиждень. Запущені випадки вимагають до 10 сеансів.
Ефективне поліпшення помітно, практично відразу після закінчення лікування у 90% хворих.
Телефон відділення фізіотерапії : 0675856449

НАХИМЧУК Лілія Леонідівна
 

Начальник фізіотерапевтичного відділення – полковник медичної служби НАХИМЧУК Лілія Леонідівна. Лікар-фізіотерапевт вищої категорії. З 1997 по 2014 рік служила у військовому госпіталі м.Севастополя. З травня 2014 року – на посаді заступника начальника клініки фізіотерапії ГВМКЦ.
В жовтні 2015 року призначена на посаду начальника фізіотераевтичного відділення. При проведенні консультацій підбирає доцільні методи впливу фізичними факторами при захворюваннях внутрішніх органів, опорно-рухового апарату, нервової системи. Обирає оптимальний та індивідуальний для кожного хворого фізіотерапевтичний комплекс лікування та реабілітації. Володіє методиками класичної фізіотерапії та гірудотерапії.

Морозенко Оксана Анатоліївна МОРОЗЕНКО Оксана Анатоліївна – лікар-фізіотерапевт вищої категорії. Закінчила Одеський державний медичний університет ім. М.І.Пирогова в 1995 році за спеціальністю педіатрія.
В 2002 р. пройшла спеціалізацію по фізіотерапії в КМАПО ім. П.Л.Шупика. В госпіталі – з червня 2002 року. Володіє сучасними методами фізіотерапії та застосовує їх на практиці. За час роботи неодноразово проходила удосконалення за темами: «Вибрані питання фізіотерапії і фізіопунктури», «Медична реабілітація хворих з захворюваннями нервової та опорно-рухової системи». Приймала участь в розробці методичних рекомендацій для лікування хворих з гастроентерологічною патологією, фізіотерапевтичними методами лікування та реабілітації хворих хірургічного профілю. Володіє методами поєднаної терапії (апарат «Іоносон-Експерт») – ультрафонофорез в поєднанні з імпульсними струмами при патології нервової, опорно-рухової системи, комбінованої терапії при запальних процесах органів малої миски. Виконує електронейроміостимуляцію та лазеропунктуру при нейропатії лицьового нерва, больових синдромах та іншій патології. В 2013 році пройшла спеціалізацію з електропунктурної діагностики, медикаментозного тестування і терапії при Міжнародній асоціації інтегративної медиц
Клен Людмила Іванівна 

КЛЕН Людмила Іванівна - лікар - фізіотерапевт вищої кваліфікаційної категорії; в 1997 році закінчила Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця.
Працювала лікарем педіатром, фізіотерапевтом в медичних закладах м. Києва. В 2002 р. пройшла спеціалізацію з фізіотерапії при КМАПО ім. П.Л.Шупика. В 2006 р. пройшла спеціалізацію з електропунктурної діагностики та інформотерапії при Медичному інституті української ассоціації народної медицини, в послідуючому – біорезонансної діагностики та терапії. Засвоїла методику біопунктури та нозод-терапії при інтернаціональному суспільстві по гомотоксикології в Німеччині (Баден- Баден).
З 2009 р. працює лікарем – фізіотерапевтом в ГВМКЦ «ГВКГ». Консультує хворих з різноманітними діагнозами для визначення оптимальних фізичних методів лікування, які застосовуються в клініці фізіотерапії. Засвоїла та самостійно виконує: електропунктурну діагностику по Фоллю біорезонансну діагностику та терапію, лазеропунктуру, електростимуляцію м'язів обличчя, має досвід застосування гірудотерапії, грязелікування та водолікування.

 
Фізіотерапевтичні методи лікування в госпіталі систематично застосовуються більш ніж 100 років, а фізіотерапевтичне відділення є одним із найстаріших у місті Києві.
Клініка фізіотерапії надає комплексне лікування хворим терапевтичного та хірургічного профілю із застосуванням сучасних, науково обґрунтованих методів фізичного впливу (фізіотерапевтичних методів, лікувального масажу, лікувальної фізичної культури). Клініка є учбовою базою для лікарів та середнього медичного персоналу за спеціальністю «фізіотерапія» Української військово-медичної академії. В даний час клініка фізіотерапії розміщена на базі 9 клінік госпіталю, складається із фізіотерапевтичних кабінетів, кабінетів масажу та відділення лікувальної фізкультури. Клініка обладнана найсучаснішою фізіотерапевтичною апаратурою, застосовує передові методи лікування з урахуванням даних доказової медицини.
Щорічно в клініці фізіотерапії проходять лікування близько 9000 хворих військовослужбовців, пенсіонерів, хворих за плату з позитивним ефектом. В клініці працюють кваліфіковані лікарі, а процедури фізичних методів лікування відпускають досвідчені та професійно грамотні медичні сестри, масажисти та інструктори з лікувальної фізичної культури.
 
Фізіотерапія є невід'ємною та важливою складовою сучасної медицини. Вона застосовує з лікувальною метою лікування, реабілітації та профілактики широкого спектру захворювань та патологічних станів такі природні та штучно змінені природні чинники як світло, воду, тепло, холод, пісок, глину, лікувальні грязі, природні магнетизм та електричні струми.. Новітнє фізіотерапевтичне обладнання в більшості випадків має ефективність, яка не поступається сильнодіючим медикаментозним препаратам. Фізичні методи лікування застосовуються самостійно, комбіновано та у поєднанні з медикаментозною терапією для лікування широкого спектру захворювань терапевтичного та неврологічного профілю, при травмах м`яких тканин та переломах кісток, захворюваннях ЛОР-органів, судин, шкіри, гінекологічних та урологічних захворюваннях як у гострій стадії захворювання, так і на етапі видужування та реабілітації.
 
Далі Ви можете прочитати та ознайомитись:
 •  переваги фізичних методів лікування;
 • нові методики клініки фізіотерапії (біорезонансна терапія та діагностика, краніосакральна терапія);
 • класичні методики фізіотерапії, які застосовуються в клініці (масаж, апаратна фізіотерапія);
 • цікава інформація для Вас!

Переваги фізичних методів лікування.

На сучасному етапі фізичні методи лікування широко застосовуються у лікуванні амбулаторних та стаціонарних хворих у військових лікувальних закладах. При лікуванні багатьох захворювань фізичні методи є незамінними, а при одночасному застосуванні з фармакотерапією посилюють дію одне одного, дають можливість зменшення дози багатьох фармакопрепаратів (знеболюючих, спазмолітичних, гіпотензивних, снодійних, тощо), а також призначаються для зменшення побічних ефектів фармакотерапії.
Фізичним методам лікування притаманна післядія: позитивні ефекти зберігаються від декількох тижнів до 2-4 місяців після закінчення лікування, відмічається більш тривалий період ремісії хронічних захворювань, зменшуються строки лікування гострих чи загострення хронічних захворювань.
Крім того, перевагами фізичних методів лікування є безпечність (неінвазивність, безболісність, відсутність побічних ефектів при правильному їх застосуванні), відсутні синдроми залежності та відміни, не характерні алергійні реакції.
Застосування фізичних методів лікування повинно підбиратись лікарем-фізіотерапевтом індивідуально у кожного хворого. При виборі виду фізіотерапевтичних процедур, їх тривалості при конкретній нозологічній формі повинні враховуватись фаза та стадія основного захворювання, наявність ускладнень та характер супутньої патології, загальний стан хворого, вік та стать хворого, характер попередніх та наявних методів лікування. Вибір фізичного лікувального фактора, методика процедури повинні відповідати адаптаційним можливостям організму, хворого органа чи системи, які можуть змінюватись протягом курсу лікування.
Клініка фізіотерапії використовує широкий спектр фізичних методів лікування, впроваджує нові та ефективні методи лікування на основі сучасних досягнень науки та техніки. Одним з останніх надбань клініки фізіотерапії є впровадження методу біорезонансної терапії і діагностики та краніосакральної терапії. Ці методики вирізняються в першу чергу комплексним підходом до проблем із здоров'ям, лікування цілісного організму, а не тільки окремих захворювань. Застосування цих методик ставить за мету не тільки позбавлення від окремих скарг чи захворювань, а й зцілення організму у широкому медичному та філософському розумінні.
Тому запрошуємо пацієнтів віком від 18 років із різними захворюваннями незалежно від їх складності відвідати клініку фізіотерапії та пройти курс терапії та оздоровитись фізичними методами.

Міцного Вам здоров`я!

Початком розвитку фізіотерапії в сучасному розумінні цього терміну рахують середину ХІХ століття, коли розпочалось глибоке та послідовне вивчення лікувальної дії на організм природних та штучно змінених фізичних факторів. Цьому сприяли нагромадження в цей період знань в сфері фізики та техніки (можливість отримання гальванічного та змінного струму, електричних та магнітних полів, поява штучних джерел світла, тощо).
Фізіотерапевтичні методи лікування в госпіталі застосовуються більш ніж 150 років, а фізіотерапевтичне відділення є одним із найстаріших у місті Києві. Перші згадки про лікування фізіотерапевтичними методами у військовому госпіталі з'являються в 1852 році, коли в госпіталі став застосовуватись апарат електромагнітного лікування. З відкриттям в 1899 році відділення нервових хвороб широке застосування отримали методи електролікування та водолікування. Неврологічним відділенням в цей час керував доктор медицини, професор С.І.Чир'єв. В 1906 р. це відділення переводиться в новозбудоване двоповерхове приміщення, де були вперше окремо організовані кабінети електро- та водолікування. За даними Російського державного військового архіву (ф.20061, оп.1, д.5, лист 491) з 1919 року окремо водолікувальними процедурами завідував Маньковський Борис Микитович.
В період після громадянської війни зросла кількість хворих з травматичними пошкодженнями нервової системи. Кабінети електро- та водолікування в цей час складають основу лікувальної бази відділення. Очолював неврологічне відділення з 1921 по 1940 р.р. військовий лікар Є.Д. Голдовський. Фізіотерапевтичні кабінети, як структурні підрозділи, з’являються в ЛОР та інфекційному відділеннях.
У звітній довідці про стан роботи фізіотерапевтичного кабінету у 1921 році (РДВА ф.20061, оп.1, д.13, лист 1) хворим відпущено 199 ванних процедури та 344 електропроцедури; відремонтовано 3 апарати ( мультистатична електролікувальна машина) , зроблені розподільні дошки для 4-х камерних гальванічних ванн. Повністю зроблені ремонт у водолікарні. Відзначено, що роботу підрозділів гальмує нестача дрів та перебої у водопостачанні.
У 1923 році за даними РДВА (ф.25880, оп.2, д. 3969, лист 13) у пояснювальній записці за перше півріччя поступово збільшується кількість відпущених хворим фізіотерапевтичних сеансів до 16271. Відмічено, що через відсутність води гідропатичними методами тимчасово не користувалися.
У звіті за перше півріччя 1924 року перераховується наявна фізіотерапевтична апаратура того часу: фізіотерапевтична гальванізація, статичний душ, фарадизація, дарсонвалізація, діатермія, застосовувалося світлолікування за допомогою лампи Buch, синьої лампи, світлової ванни, гігієнічні та лікувальні ванни, души Шарко та паровий, вібраційний масаж. До 16461 чоловіка збільшилася кількість хворих, яким були відпущені фізіотерапевтичні процедури, пролікувалося 119 стаціонарних хворих і 37 амбулаторних. У цьому ж році у Київському військовому госпіталі відповідно до наказу головного лікаря Кібардіна та військового командира Гелера №276 від 02.10.1924 р. (РДВА ф.20061, оп.1, д.20, лист 144) вводиться платне лікування цивільних хворих за прейскурантами встановленими фізіотерапевтичним відділенням.
У 1927 році обсяг медичної допомоги тільки за 3 місяці (січень, лютий, березень) становив 1318 хворих та відпущено 19703 процедури. Застосовуються нові методи світлолікування – світлової дуги, світлового ящика, франклізація та прожектор, гідропроцедури, введені душ Шарко та паровий, “шотландський”, висхідний та загальні гальванічні ванни і укутування. Відпущено 2346 процедур.
Вперше в 1929 році в госпіталі була введена посада лікаря-інструктора ЛФК в штаті відділення неврології.
В 1936 році фізіотерапевтичні кабінети неврологічного відділення були перетворені в самостійне терапевтичне відділення начальником якого був призначений військовий лікар ІІ рангу С.М. Іздебський.
В 1939 р, був відкритий кабінет парафінолікування, в якому працювала медсестра Євтушенко О.К. (її стаж роботи у фізіотерапевтичному відділенні госпіталю встановив майже 50 років).
В 1940 році відбулося виділення фізіотерапевтичного відділення як самостійної структурної одиниці, воно нараховувало всього п'ять чоловік - начальник відділення Голдовський Є.Д. та чотири медсестри.
Виділення фізіотерапевтичного відділення як самостійної структурної одиниці госпіталю відбулося в 1940 році. Воно нараховувало всього п'ять чоловік - начальник відділення військовий лікар Іздебський С.М. та чотири медсестри. В 1941 році було організовано відділення ЛФК.
У 1941 році з початком Великої Вітчизняної війни госпіталь був евакуйований в м. Томськ. Начальником фізіотерапевтичного відділення 24.06.41 року був призначений Зорін Микола Кузьмич 1889 року народження. В цей час у відділенні працювали: лікар Балабан Яків Михайлович, фізіотехнік Мочковський П.І., старша медсестра Стеркіна Р.С., чотири медичні сестри - Кисіль Ф-Д., Касьян К.П., Черненко А,П, Леонова три медсестри по масажу Рудчина Н.Ф., Рудобаба Г,А., Дроздова В.Є. та чотири санітарки Єрмоленко А.Г., Мумренко М.П., Дорохова П.Н., Олень Е.Ш. До Томська відбули 9 чоловік (крім медсестер по масажу, двох санітарок та одної медсестри). Після евакуації відділення штатні посади заповнювалися з місцевих мешканців. З 10.09.42 року по 10.06.45 року (до від'їзду з м. Томська ) начальником відділення був Іздебський Сергій Марьянович. За цей період було розроблено 5 нових фізіотерапевтичних методик. У фізіотерапевтичному відділенні велась наукова робота. За цей час Іздебський С.М. написав шістнадцять наукових праць, де три з низ підготовлені під час війни. Виступив два рази на Всеукраїнських нарадах фізіотерапевтів.
Ординатором у відділенні був фізіотерапевт капітан м\с Шостаковський З.Ф. 1896 р. народження, в Радянській Армії з червня 1941 року. В госпіталі з серпня 1943 р. З 01.07.1944 р. в штатно-посадовому списку особового складу №0532. В цей час лікарем фізіотерапевтом у відділенні був також і капітан м\с Чернишов.
В післявоенні роки після повернення госпіталю в Київ у 1945 р. під керівництвом майора медичної служби Шпака П.І. відновлюється робота неврологічного відділення, а в 1946 р. воно повертається в приміщення, які належали йому до війни. Тут же розгортується і фізіотерапевтичне відділення. Згідно наказу від 01.06.1946 року фізіотерапевтичні кабінети фізіотерапевтичного відділення розміщені у: отолорингологічному, першому хірургічному, очному, першому та другому терапевтичному, інфекційному та урологічному відділеннях, підпорядковуються відділенням, на території яких вони розміщені. Начальники цих відділень відповідали за організацію роботи кабінетів. За фізіотерапевтичну апаратуру відповідальність покладалась на аптеку госпіталю. Начальник фізіотерапевтичного відділення лише проводив контроль за правильністю відпуску процедур, консультував лікарів відділень.


Наказом по 408 ОВГ від 23.06.1946 р. після ремонту була відновлена робота водолікарні.
У фізіотерапевтичному відділенні 408 ОВГ в складі водолікарні з 22.06.1946 по 24.04. 49 р. лікарем відділення працював підполковник м\с Бригиневич С. В. В 1947 р. лікарем відділення працює капітан м\с Запорожченко К.Д.
В післявоєнні роки фізіотерапевтичним відділенням керували: майор м/с Фетісов О. В. 1904 р. народження, в РА з 1937 р., начальник ФТВ, головний фізіотерапевт з 17.09.1948 по 2.01.1952р. Ординатором у відділення 23.05.1950 р. призначений ст. лейтенант м\с Василенко Ю.І. У відділенні проводилась наукова робота : постравматичної гальванізації, лікування облетируючого ендартеріту та попереково-крижових радікулітів. Старшою сестрою відділення стала Литвинова В. Г. (в 1948 році вона змінила Стеркіну Р.С.), медичними сестрами працювали Євтушенко О.М., Врублевська , Конкіна, Копилева.
В подальшому відділення фізіотерапії очолюють лікар Дьяченко Л.Ю. в 1960-78 роках, лікар Чорноусова Н. О. в 1980-86 роках, підполковник м/с у відставці Дзябура А.П. у 1987-98 роках, лікар Варвінський О. П. у 1998-2001 роках, лікар П’яних О.В. у 2002-2003 роках, лікар Богдан Л.М. 2003-2009 у роках.
З березня 1980 р. по вересень 1986 р. завідуючою відділенням працює Чорноусова Н. О. Старшою сестрою відділення працювала Муратова Н. К. В цей час до відділення фізіотерапії приєднується ЛОР-кабінет (1986 р.), який раніше значився у штаті ЛОР- відділення ( більше 40 років в ньому пропрацює медична сестра Білоусова М. І., в госпіталі з 1948 р.). За час роботи Чорноусової Н.О. введено лікувальну практику – 30 нових методів лікування хворих з : ішемічною хворобою серця, гіпертонічної хвороби, бронхіальної астми, захворюннь шлунково-кишковникового тракту. У 1981 році у фізіотерапевтичному кабінеті, розміщеному на базі неврологічного відділення, був відкритий філіал водолікарні з 6 ваннами та басейном для вертикального підводного витяжіння хребта . З 1982 році відкрився фізіотерапевтичний кабінет у відділенні психіатрії для лікування профільних хворих. При надходженні поранених з Афганістану (ДРА), у фізіотерапевтичному відділенні застосовувалися новітні методи для лікування довгонезагоючихся ран, які проводилися безпосередньо в операційних з дуже добрим лікувальним ефектом.
У 1986 році у зв”язку з катастрофою на Чорнобильській АЕС у водолікувальниці хірургічного корпусу проводилося санобробка постраждалих, медичних працівників, які поверталися з командировок, з Чорнобильської зони відчудження, де вони працювали у військах. У той час тут працювали медичні сестри: Зінченко Н.Л., Кролюк В.М., санітарки Коваленко Л.П. та інші.
У відділенні у цей період працювало 102 різні фізіотерапевтичні апарати. З 1986 р. в штат відділення введена посада лікаря рефлексотерапевта, яку займав Варвінський О. П., та приєднюється кабінет рефлексотерапії неврологічного відділення. За цей час було введено у лікарняну практику - 28 нових методик лікування.
З 1.02.1987р. відділенням завідує підполковник м/с у відставці, лікар вищої категорії Дзябура А. П. 1930р. народження в Збройних Силах з 1949р. Закінчив В М А ім.. Кірова в 1962 р. Свою військову службу він проходив на підводних атомних човнах та військово- морських шпиталях. Він вніс вагомий вклад в організацію чіткої злагодженої роботи всього відділення. За період його роботи фізіотерапія зайняла вагоме місце у лікування хворих різних відділень. Була відкрита філія фізіотерапії у відбудованому загально-терапевтичному відділенні. Працювали кабінети фізіотерапії в неврологічному, інфекційному, отоларингологічному, туберкульозному та психіатричному відділеннях. В цей період лікарем-фізіотерапевтом працює Лобунець З. О. (1986-1987 р.р.). У цей час був відкритий кабінет імпульсної баротерапії.
У відділенні працює ( з 1989р. по 2000р.) лікар вищої категорії сл. ЗСУ Асаулюк І. К. -1930 р. народження, полковник м\с у відставці. З 1999-2001рр. у відділенні працює також лікар першої категорії сл. ЗСУ Біляк Л.М.
Старшою медичною сестрою працює Коваленко Л. П., а потім її змінює Коваленко С. Я. В 1994 році був відкритий ще один кабінет рефлексотерапії на першому поверсі гастроентерологічного корпусу, де лікарями працювали Омара Т.Л. (1994-1996 рр.) та Варвінська Л. В. (1995-1999 рр.).
В 1991 році, коли Україна стала незалежною державою, 408 окружний військовий шпиталь стає Головним військовим ордена Червоної зірки клінічним госпіталем, в подальшому перетворюється в основну базу Київського військового медичного центру, в зв'язку з чим змінюється і лікувальна стратегія - більше уваги приділяється діагностичним методам та методам лікування в гострому періоді захворювань, в тому числі із застосуванням фізичних методів лікування.
До відділення фізіотерапії в 1997 році приєднуються фізіотерапевтичний кабінет поліклініки госпіталю, який очолював полковник м/с у відставці Вощинський М.Я. У 1958 році на базі 41 гарнізонної поліклініки Київського військового округу, яка розміщується по вулиці Госпітальна,16, зі штатом: 3 офіцери і 29 службовців, було створено фізіотерапевтичний кабінет, який очолювала старша медична сестра Кислиця З. М. зі штатом: 3 медсестри, оснащений 10 фізіотерапевтичними апаратами. Поліклініка надавала амбулаторну допомогу військовослужбовців із частин, що не мали військово-медичної служби та частину пенсіонерів МО, які проживали в м. Києві (багато з них залишалось закріпленими за районними поліклініками цивільної охорони здоров”я за місцем проживання).
В міру зростання числа контингентів хворих, які підлягали спостереженню в поліклініці, виникла потреба в розширенні її штату. В жовтні 1985 року введений новий штат: офіцерів-3, робочих та службовців-160 із розрахунку 800-1000 відвідувань в день. Фізіотерапевтичний кабінет переформовується у фізіотерапевтичне відділення, яке очолює лікар-фізіотерапевт Санжаровська З.А. В штат фізіотерапевтичного також вводиться старша медична сестра (Плотницька І. С.) та шість медсестер (всього штат відділення- 16 чоловік ).
Поліклініка оснащується, в тому числі фізіотерапевтичне відділення, сучасною (за того часу) апаратурою, змонтовано кабіну з екраннуючою сіткою для УВЧ “ЕКРАН” потужністю 300 Вт. Два апарати “УВЧ-66”, апарат “ЛУЧ-2”, СНІМ-1, 2 апарати ДДТ, 2 апарати “Поток -1”, стаціонарний апарат УФО, апарат для індуктотерапії.
В 1992 році 41 гарнізонна поліклініка перетворюється на Центральну поліклініку МО України. Фізіотерапевтичне відділення поліклініки очолив полковник м/с у відставці Вощинський М. Я. Продовжувалось оснащення фізіотерапевтичною апаратурою. З медичних складів надійшли апарати для магнітотерапії “ Алімп-1”, 2 магнітери, апарат для лазеротерапії “УЗОР”.


За 5 років у фізіотерапевтичному відділенні розроблено близько 20 методик лікування хворих апаратним методом, в тому числі, поляризованим світлом (апаратом “Біоптрон”, який придбано на оснащення в 2003 році).
У зв’язку з реформами у Збройних силах України, Центральна поліклініка МО України в 1997 році була розформована і стала клінікою Головного військового клінічного госпіталю. Фізіотерапевтичне відділення поліклініки було реформовано у фізіотерапевтичний кабінет, який увійшов до складу фізіотерапевтичного відділення ГВКГ.
1.09.1998 р.на посаду начальника фізіотерапевтичного відділення призначається лікар вищої категорії сл. ЗСУ Варвінський О. П. 1961 року народження. В госпіталі з 15.11.1984 р. посаду старшої медичної сестри займає Полежаєва О. Г.
Штат відділення на цей час складає 60 працівників (48 - в кабінетах госпіталю та 12 - в поліклініці). За цей час відділення поповнюється новою апаратурою КХЧ-терапії, лазеротерапії, магнітотерапії. Розробляються новітні методики лікування хворих різного профілю. Лікарі відділення ведуть активну наукову роботу, приймають участь в різного рангу конференціях, конгресах фізіотерапевтів та курортологів України.
У 2000 р. починає змінюватися штат лікарів відділення. На нову роботу переходять лікарі вищої категорії сл. ЗСУ Варвінський О.П. та Асаулюк І.К. За віком виходить на почесну пенсію лікар вищої категорії, сл. ЗСУ Дзябура А.П.
З 23.02.2001 р. на посаду начальника фізіотерапевтичного відділення призначено п-к м/с к.м.с. Деметер О.С., 1951 р. народження у ЗС СРСР з 1977 р., який до призначення на цю посаду займав ряд посад у лікувальних закладах МО України.
У 2001 році починається повне переобладнання фізіотерапевтичного кабінету у клініці нейрохірургії та неврології, де згідно з новими сучасної медицини проводиться переоснащення кабінету електролікування та парафінолікування. Це дало змогу збільшити кількість апаратури та зручність відпуску процедур для хворих.
З листопада 2001 року фізіотерапевтичне відділення разом з відділенням лікувальної фізкультури об’єднуються у клініку фізіотерапії, яку очолив полковник м/с к.м.н. Деметер О.С.. Проводиться реорганізація штатів відділення. Проведені заходи сприяли збільшенню обсягів допомоги хворим, які лікуються у клініках госпіталю.

Деметер Олександр Степанович –
перший начальник клініки фізіотерапії,
очолював клініку фізіотерапії з 2001 по
2008 рік, полковник медичної служби,
кандидат медичних наук.
В 2001 році до складу відділення фізіотерапії увійшло відділення лікувальної фізкультури, очолюване Анкіною В.В. із 1980 року. Начальники відділення ЛФК в попередні роки були:
- 1939- 1941 роки - військовий лікар Стовбун;
- 1941- 1943 роки - військовий лікар Глаз Ф.А.;
- 1943- 1946 - випускник інституту фізкультури Ліфанов Є.Д.;
- 1946- 1947 роки - військовий лікар Зубенко А.К.;
- 1947-1950 роки – підполковник м/с Чайка В.А.;
- 1950- 1952 роки – підполковник м/с Бургонський Г.А.;
- 1952- 1980 роки – підполковник м/с Захаров М.П.;
Новим начальником фізіотерапевтичного відділення з 1.10.2002 р. став лікар 1 категорії сл. ЗСУ П”яних О.В. У 2001-2002 роках створено та оснащено кабінет аромо-хромо-психотерапії, розміщений на базі клініки психіатрії, для лікування психіатричних та соматичних хворих. Вводиться метод аромомасажу, як окремих ділянок шкіри так і загальний аромомасаж. Розробляються і впроваджуються нові методики масажу – Юмейготерапія для корекції хребта та краніосокральна терапія.
У клініці госпіталю проходить опробування нова медична апаратура створена за новітніми технологіями – інформаційно-хвильова терапія, електростимуляція м’язів, вібромасажні та світлолікувальні прилади.
У даний час головною задачею для клініки фізіотерапії є розробка оптимальних методів застосування лікувальних фізичних методів при конкретних нозологічних формах захворювань, а також розвиток нових аспектів медичної допомоги та відновлювальної медицини.
У березні 2003 року начальником фізіотерапевтичного відділення стає лікар вищої категорії сл. ЗСУ Богдан Л.М., яка впроваджує у роботу відділення нові методики фізіотерапевтичного лікування хворих різного профілю. Лікарем-ординатором у відділенні працює сл. ЗСУ Морозенко О.А.
З 2008 року клініку фізіотерапії очолює полковник м/с, кандидат медичних наук Зубрицький О.С. Клініка поступово переоснащується новою, сучасною фізіотерапевтичною апаратурою, впроваджуються нові методики біорезонансної діагностики та терапії, аудіовізуальної стимуляції.
Головними завданнями клініки фізіотерапії в сучасних умовах є впровадження інноваційних методів лікування, розробка оптимальних методів застосування лікувальних фізичних факторів при конкретних нозологічних формах захворювань.
В даний час клініка фізіотерапії розміщена на базі 9 клінік госпіталю, складається із фізіотерапевтичних кабінетів, кабінетів масажу та відділення лікувальної фізкультури.
Щорічно в клініці фізіотерапії проходять лікування біля 9000 хворих військовослужбовців, пенсіонерів Збройних Сил та цивільних хворих з позитивним ефектом. В клініці фізіотерапії працюють кваліфіковані лікарі (Морозенко О.А., Клен Л.І., Анкіна В.В., Бондаренко А.М.), а процедури фізичних методів лікування відпускають досвідчені та професійно грамотні медичні сестри, масажисти та інструктори з лікувальної фізичної культури.
Клініка фізіотерапії обладнана широким спектром сучасної ефективної фізіотерапевтичної апаратури, застосовує передові методи лікування, які добре зарекомендували себе в клінічній практиці. В даний час в клініці фізіотерапії застосовуються більше 30 методів лікування: лазеротерапія, ультразвукова терапія, магнітотерапія, широкий спектр електролікувальних методик, біорезонансна терапія, масаж, різні види лікувальної фізкультури, тощо.
З оглядом на славне минуле фізичних методів лікування ми з надією вдивляємось в майбутнє фізіотерапії третього тисячоліття. В її розвитку ми вбачаємо успішне вирішення багатьох задач сучасної медицини, підвищення ефективності лікування, реабілітації та профілактики багатьох захворювань та патологічних станів.

 

Начальник фізіотерапевтичного відділення – полковник медичної служби НАХИМЧУК Лілія Леонідівна. Лікар-фізіотерапевт вищої категорії. З 1997 по 2014 рік служила у військовому госпіталі м.Севастополя. З травня 2014 року – на посаді заступника начальника клініки фізіотерапії ГВМКЦ.
В жовтні 2015 року призначена на посаду начальника фізіотераевтичного відділення. При проведенні консультацій підбирає доцільні методи впливу фізичними факторами при захворюваннях внутрішніх органів, опорно-рухового апарату, нервової системи. Обирає оптимальний та індивідуальний для кожного хворого фізіотерапевтичний комплекс лікування та реабілітації. Володіє методиками класичної фізіотерапії та гірудотерапії.

Фізіотерапевтичні методи лікування в госпіталі систематично застосовуються більш ніж 100 років, а фізіотерапевтичне відділення є одним із найстаріших у місті Києві.
Клініка фізіотерапії надає комплексне лікування хворим терапевтичного та хірургічного профілю із застосуванням сучасних, науково обґрунтованих методів фізичного впливу (фізіотерапевтичних методів, лікувального масажу, лікувальної фізичної культури). Клініка є учбовою базою для лікарів та середнього медичного персоналу за спеціальністю «фізіотерапія» Української військово-медичної академії. В даний час клініка фізіотерапії розміщена на базі 9 клінік госпіталю, складається із фізіотерапевтичних кабінетів, кабінетів масажу та відділення лікувальної фізкультури. Клініка обладнана найсучаснішою фізіотерапевтичною апаратурою, застосовує передові методи лікування з урахуванням даних доказової медицини.
Щорічно в клініці фізіотерапії проходять лікування близько 9000 хворих військовослужбовців, пенсіонерів, хворих за плату з позитивним ефектом. В клініці працюють кваліфіковані лікарі, а процедури фізичних методів лікування відпускають досвідчені та професійно грамотні медичні сестри, масажисти та інструктори з лікувальної фізичної культури.
 
Фізіотерапія є невід'ємною та важливою складовою сучасної медицини. Вона застосовує з лікувальною метою лікування, реабілітації та профілактики широкого спектру захворювань та патологічних станів такі природні та штучно змінені природні чинники як світло, воду, тепло, холод, пісок, глину, лікувальні грязі, природні магнетизм та електричні струми.. Новітнє фізіотерапевтичне обладнання в більшості випадків має ефективність, яка не поступається сильнодіючим медикаментозним препаратам. Фізичні методи лікування застосовуються самостійно, комбіновано та у поєднанні з медикаментозною терапією для лікування широкого спектру захворювань терапевтичного та неврологічного профілю, при травмах м`яких тканин та переломах кісток, захворюваннях ЛОР-органів, судин, шкіри, гінекологічних та урологічних захворюваннях як у гострій стадії захворювання, так і на етапі видужування та реабілітації.
 
Далі Ви можете прочитати та ознайомитись:
 •  переваги фізичних методів лікування;
 • нові методики клініки фізіотерапії (біорезонансна терапія та діагностика, краніосакральна терапія);
 • класичні методики фізіотерапії, які застосовуються в клініці (масаж, апаратна фізіотерапія);
 • цікава інформація для Вас!

Переваги фізичних методів лікування.

На сучасному етапі фізичні методи лікування широко застосовуються у лікуванні амбулаторних та стаціонарних хворих у військових лікувальних закладах. При лікуванні багатьох захворювань фізичні методи є незамінними, а при одночасному застосуванні з фармакотерапією посилюють дію одне одного, дають можливість зменшення дози багатьох фармакопрепаратів (знеболюючих, спазмолітичних, гіпотензивних, снодійних, тощо), а також призначаються для зменшення побічних ефектів фармакотерапії.
Фізичним методам лікування притаманна післядія: позитивні ефекти зберігаються від декількох тижнів до 2-4 місяців після закінчення лікування, відмічається більш тривалий період ремісії хронічних захворювань, зменшуються строки лікування гострих чи загострення хронічних захворювань.
Крім того, перевагами фізичних методів лікування є безпечність (неінвазивність, безболісність, відсутність побічних ефектів при правильному їх застосуванні), відсутні синдроми залежності та відміни, не характерні алергійні реакції.
Застосування фізичних методів лікування повинно підбиратись лікарем-фізіотерапевтом індивідуально у кожного хворого. При виборі виду фізіотерапевтичних процедур, їх тривалості при конкретній нозологічній формі повинні враховуватись фаза та стадія основного захворювання, наявність ускладнень та характер супутньої патології, загальний стан хворого, вік та стать хворого, характер попередніх та наявних методів лікування. Вибір фізичного лікувального фактора, методика процедури повинні відповідати адаптаційним можливостям організму, хворого органа чи системи, які можуть змінюватись протягом курсу лікування.
Клініка фізіотерапії використовує широкий спектр фізичних методів лікування, впроваджує нові та ефективні методи лікування на основі сучасних досягнень науки та техніки. Одним з останніх надбань клініки фізіотерапії є впровадження методу біорезонансної терапії і діагностики та краніосакральної терапії. Ці методики вирізняються в першу чергу комплексним підходом до проблем із здоров'ям, лікування цілісного організму, а не тільки окремих захворювань. Застосування цих методик ставить за мету не тільки позбавлення від окремих скарг чи захворювань, а й зцілення організму у широкому медичному та філософському розумінні.
Тому запрошуємо пацієнтів віком від 18 років із різними захворюваннями незалежно від їх складності відвідати клініку фізіотерапії та пройти курс терапії та оздоровитись фізичними методами.

Міцного Вам здоров`я!

<