1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Зупинимо туберкульоз разом :

 24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом

       Щорічно, 24 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day). У цей день 1882 року німецький вчений Роберт Кох відкрив збудника, який викликає туберкульоз (мікобактерія туберкульозу).

        За критеріями ВООЗ, Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу. Епідемію туберкульозу в Україні об’явлено в 1995 році.
       Щороку клініка туберкульозу Головного військово-медичного клінічного центру успішно лікує хворих на туберкульоз, виконуючи вагомий внесок в спільну боротьбу з туберкульозом.
      Про підступність цієї недуги, заходи профілактики і особливості лікування розповідає начальник клініки туберкульозу Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ», Головний фтизіатр Міністерства оборони України полковник медичної служби Леонід Веселовський. – Річ у тому, що на ранніх стадіях він протікає безсимптомно або з маловираженими – незначною загальною слабкістю, погіршенням апетиту, пітливістю (особливо вночі), періодичним підвищенням температури тіла до 37,2-37,8˚С, зрідка – кашлем. Туберкульоз може вражати не лише легені, але і інші органи і системи організму: кістково-суглобову систему, нирки і статеві органи, мозкові оболонки, очі, гортань, шкіру, периферичні лімфатичні вузли. Чим раніше виявлене захворювання, тим ефективніше його лікування. Несвоєчасне розпізнавання призводить до його прогресування з переходом у деструктивні форми, коли хворий стає ще й джерелом зараження людей, що спілкуються з ним. Задавнені форми хвороби важко виліковуються навіть за допомогою сучасних лікарських засобів.
        Так, наша клініка – це в и с о к о с п е ц і а л і з о в а н и й, багатофункціональний підрозділ у системі протитуберкульозної допомоги МО України. Ми надаємо спеціалізовану медичну допомогу не лише хворим на туберкульоз військовослужбовцям і пенсіонерам МО України, а й хворим інших силових відомств, приватним пацієнтам. Клініка розрахована на 40 хворих за штатом. Існує відділ для хворих з бактеріовиділенням і без нього, палати для проведення диференційної діагностики для хворих з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. Окрім загальних палат, у клініці передбачені палати з підвищеною комфортністю.
       Лікувати туберкульоз складно, томущо він «мутував» і пристосувався до тих препаратів які на нього раніше впливали. Зявилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливе екологічне середовище і прийом медикаментозних засобів без призначення лікаря.
           Дотримуючись необхідних заходів обережності, можна захистити себе від небезпеки зараження.
          Боротьба з туберкульозом буде успішною тіки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з цією хворобою і вимагати виконан ня їх від оточуючих.


Бесіду вела М. Кривошеєва
«Народна Армія»
(на фото Леонід Веселовський)

<