1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Опубліковано наукових статей в 2011р.:

  1. п-к м/с Веселовський Л.В. і спававтори; «Особенности ультраструктурных изменений эпителия бронхов у больных с туберкулезим легких и их изменения под воздействием сурфактанта природного происхождения»; сборник статей ІІ Международной научно-практической конференции «Интегративный подход к проблемам туберкулеза а ВИЧ-инфекции»; Беларусия, Гомель, 2011г.
  2. к-н м/с Гречаник Л.І. і співавтори; «Бактериостатическая активность крови при дифферинцированом применении рифампицина у больных с впервые выявленным туберкулезом легких» сборник статей ІІ Международной научно-практической конференции «Интегративный подход к проблемам туберкулеза а ВИЧ-инфекции»; Беларусия, Гомель, 2011г.
  3. к-н м/с Гречаник Л.І. і співавтори; «рівень інформованості пацієнтів протитуберкульозних закладів щодо захворювання на туберкульоз»; збірник наукових праць ГВМКЦ «ГВКГ»№ 18;

Наукові доповіді в 2011р.:

  1. п-к м/с Веселовський Л.В. «Клиническо-морфологическая оценка Эффективности комплексного лечения больных туберкулезом легких с использованием сурфактанта природного происхождения»; ІІ Международный научно-практический конференции «Интегративный подход к проблемам туберкулеза а ВИЧ-инфекции»; Беларусия, Гомель, 12-13мая 2011г.
  2. к-н м/с Гречаник Л.І. «Бактериостатическая активность крови при дифференцированном применении рифампицина»; ІІ Международный научно-практический конференции «Интегративный подход к проблемам туберкулеза а ВИЧ-инфекции»; Беларусия, Гомель, 12-13мая 2011г.

Клініка фтизіатрії ГВМКЦ «ГВКГ»: новітні методи лікування


      18 квітня 2012 року на конференції лікарів ГВМКЦ «ГВКГ» клініка фтизіатрії презентувала цікавий випадок вдалого лікування військовослужбовця з фіброзно-кавернозним туберкульозом легенів та поширеною резистентністтю.
      За офіційними даними, досягти успіху у лікуванні таких хворих вдається тільки у 10% випадків. Лікарі клініки фтизіатрії майже 1,5 роки наполегливо боролися за життя і здоров'я військовослужбовця А. (історія хвороби № 30961).
      Поряд з традиційною стандартизованою хіміотерапією туберкульозу лікарями клініки були застосовані протитуберкульозні лікарські засоби другої лінії на підставі чутливості збудника. Хворий отримував парентерально ін'єкції лінезоліду, гатbфлоксацину, паско-нату, в таблетованій формі – циклосерин, протіонамід та патогенетичні засоби. Крім того, за допомогою лікарів клініки торакальної хірургії застосовувався метод коллапсохірургії – лікувальний пневмоперитонеум. Це введення в черевну порожнину певної кількості повітря, яке викликає часткове спадіння патологічно враженої легені. Хворому один раз на 7 днів в черевну порожнину вводилося близько 500 мл. повітря. Внаслідок цього в легені виникали зміни крово- і лімфообігу, окислювальні реакції, які позитивно впливали на перебіг патологічного процесу.
      Завдячуючи командній роботі керівництва ГВМКЦ «ГВКГ», лікарів клінік фтизіатрії, торакальної хірургії, діагностичних підрозділів центру вдалося не тільки уникнути складної, інвалідизуючої операції на легенях, а й повернути досвідченого військовослужбовця до лав Збройних сил України, сина – матері.


Леонід Веселовський, Леонід Гречаник

Зупинимо туберкульоз разом :

 24 березня Всесвітній день боротьби з туберкульозом

       Щорічно, 24 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом (World Tuberculosis Day). У цей день 1882 року німецький вчений Роберт Кох відкрив збудника, який викликає туберкульоз (мікобактерія туберкульозу).

        За критеріями ВООЗ, Україну віднесено до країн з високим рівнем розповсюдження туберкульозу. Епідемію туберкульозу в Україні об’явлено в 1995 році.
       Щороку клініка туберкульозу Головного військово-медичного клінічного центру успішно лікує хворих на туберкульоз, виконуючи вагомий внесок в спільну боротьбу з туберкульозом.
      Про підступність цієї недуги, заходи профілактики і особливості лікування розповідає начальник клініки туберкульозу Головного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ», Головний фтизіатр Міністерства оборони України полковник медичної служби Леонід Веселовський. – Річ у тому, що на ранніх стадіях він протікає безсимптомно або з маловираженими – незначною загальною слабкістю, погіршенням апетиту, пітливістю (особливо вночі), періодичним підвищенням температури тіла до 37,2-37,8˚С, зрідка – кашлем. Туберкульоз може вражати не лише легені, але і інші органи і системи організму: кістково-суглобову систему, нирки і статеві органи, мозкові оболонки, очі, гортань, шкіру, периферичні лімфатичні вузли. Чим раніше виявлене захворювання, тим ефективніше його лікування. Несвоєчасне розпізнавання призводить до його прогресування з переходом у деструктивні форми, коли хворий стає ще й джерелом зараження людей, що спілкуються з ним. Задавнені форми хвороби важко виліковуються навіть за допомогою сучасних лікарських засобів.
        Так, наша клініка – це в и с о к о с п е ц і а л і з о в а н и й, багатофункціональний підрозділ у системі протитуберкульозної допомоги МО України. Ми надаємо спеціалізовану медичну допомогу не лише хворим на туберкульоз військовослужбовцям і пенсіонерам МО України, а й хворим інших силових відомств, приватним пацієнтам. Клініка розрахована на 40 хворих за штатом. Існує відділ для хворих з бактеріовиділенням і без нього, палати для проведення диференційної діагностики для хворих з ВІЛ-інфекцією/СНІДом. Окрім загальних палат, у клініці передбачені палати з підвищеною комфортністю.
       Лікувати туберкульоз складно, томущо він «мутував» і пристосувався до тих препаратів які на нього раніше впливали. Зявилися мікобактерії туберкульозу, стійкі до лікарських засобів. Це відбувається через несприятливе екологічне середовище і прийом медикаментозних засобів без призначення лікаря.
           Дотримуючись необхідних заходів обережності, можна захистити себе від небезпеки зараження.
          Боротьба з туберкульозом буде успішною тіки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з цією хворобою і вимагати виконан ня їх від оточуючих.


Бесіду вела М. Кривошеєва
«Народна Армія»
(на фото Леонід Веселовський)

<