1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer


В клініці широко впроваджуються нові методи лікування урологічних хворих, а саме:

 

 • радикальна черезочеревинна нефректомія;
 • цистектомія, з формуванням ортотопічного сечового міхура;
 • уретеросигмостомія по Майнц – Поуч ІІ;
 • селективна внутріартеріальна поліхіміотерапія;
 • лапароскопічні малоінвазивні операції;
 • локальна мікрохвильова гіпертермія передміхурової залози.

  В урологічному відділенні застосовують слідуючі основні методи діагностики:

 • клінічні, біохімічні,бактеріологічні дослідження крові та сечі;

   

 • цитологічне дослідження сечі та видалених пухлин;
 • пункційна біопсія передміхурової залози;
 • інструментальні методи дослідження;
 • рентгенологічні дослідження в різних модифікаціях;
 • ангіографічні;
 • радіоізотопні;
 • ультразвукові;
 • комп’ютерні;
 • магнітно-ядерні томографії.

Сучасні методи лікування, які застосовуються в урологічному відділенні:

 • антибактеріальна терапія;
 • інфузійна терапія;
 • гемотрансфузії;

Клініка урології

Головко Сергій ВікторовичЗ 2002 року і по сьогоднішній час клініку очолює Головний уролог МО України, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, полковник м/с Головко Сергій Вікторович. У 1985 році закінчив військово-медичний факультет при Саратовському медичному інституті, у 1993р. – факультет керівного складу ВМА ім. С.М. Кірова, у 2004 році захистив дисертацію кандидата медичних наук. Стаж роботи за фахом – 14 років. Полковник медичної служби Головко С.В. вперше у ГВКГ почав виконувати радикальні нефректомії (2003 рік), радикальні цистектомії (2004 рік), формування ортотопічного сечового міхура із клубової кишки (2006 рік).

Клініка складається з урологічного відділення та кабінету ДЛТ. У відділенні проводяться всі види оперативних втручань на сечостатевих органах, сучасна діагностика та лікування неспецифічних запальних процесів сечостатевих органів у чоловіків та жінок. Під керівництвом начальника клініки – полковника м/с Головко С.В., у відділенні розвивається лапароскопічна хірургія, трансуретральні резекції при захворювання простати та сечового міхура, удосконалюється техніка радикальних операцій при онкологічних захворюваннях нирок, сечового міхура, проводиться науково-методична робота. За останній рак опубліковано понад 20 статей, проведено 15 докладів на урологічних регіональних та міжнародних конференціях.

Радикальну простатектомію проводить проф.Альтхаус П.(Німеччина) та начальник клініки урології ГВКГ-полковник Головко С.В. Полковник Головко С.В. з доктором мед.В.Вагнером( на стажуванні у військовому шпиталі м.Гамбург 2011р)
Підполковник Стеценко В.О. (четвертий ліворуч)на стажуванні у військовому шпиталі м.Гамбург(ФРН) 2002-2003р полковник Головко С.В.проводить фотоселективну вапаризацію простати

За час існування клініки, лікарями-урологами встановлені науково-технічні та дружні колегіальні відносини з багатьма клініками України, країн СНД, Європи. Тісні контакти установлені з військовим госпіталем м. Гамбург (Німеччина), відділом пластичної та відновлювальної урології при Інституті урології України, кафедрою урології Інституту післядипломного удосконалення, кафедрою урології КМАПО, Інституту експериментальної хірургії та транспланталогії України, Центром онкоурології України.Урологічне відділення ГВКГ обладнане сучасною медичною апаратурою. У складі клініки працює кабінет дистанційної літотріпсії з апаратом “Litostar Modularis Uro Plus” фірми “Siemens”.

З дружнім візітом в урологічне відділення ГВКГ-проф.П.Альтхаус(ФРН) 2011р.(третій ліворуч)

Сучасна апаратура кабінету дозволяє суттєво знизити процент відкритих операцій при сечокам’яній хворобі. В клініці успішно проводиться дроблення як простих каменів нирок, сечоводів, сечового міхура, так і коралоподібних.Для виконання трансуретральної резекції пухлин сечового міхура, доброякісної гіперплазії простати та злоякісних пухлин передміхурової залози використовується резектоскоп фірми “Storz” із приставкою “Mobil Stand” фірми “Sony”. Телевізійна приставка дозволяє підняти процес роботи і навчання на якісно новий рівень.Контактний літотріптер (Гольмієвий лазер Dornier Medilas H) має істотні переваги: крім контактного подрібнення каменів нижньої третини сечоводу та каменів сечового міхура, може використовуватись при абляції пухлин нижніх сечовивідних шляхів, а також розтину уретральних стриктур, що сприяє підвищенню ефективності лікування пухлин передміхурової залози.

Рентгенівські дослідження виконуються на сучасній апаратурі фірми “Siemens”. Електронно оптичний перетворювач дозволяє оцінити складну урологічну патологію в необхідній динаміці. Ультразвукові дослідження виконуються на апаратурі 4-го покоління фірми “Toshiba”. При необхідності у складних клінічних випадках користуємось даними комп’ютерної і магнітно-ядерної томографії. Висока інтенсивність роботи у відділенні дозволяє з успіхом вдосконалювати теоретичні та практичні навички.

Широке впровадження комбінованого лікування хворих (операційного, променевого, хіміотерапевтичного) диктує необхідність тісних контактів з багатьма фахівцями суміжних дисциплін (хірургами, хіміотерапевтами, рентгенологами, радіологами, фтізіатрами та іншими), що дозволяє суттєво підвищити свій професійний рівень.

Останні десятиріччя в урології розповсюджується новий напрямок, який прийнято називати лапароскопічною хірургією. Лапароскопічні операції отримали широке застосування в хірургії, гінекології та урології.

Багаторічний досвід показав переваги лапароскопічного лікування багатьох захворювань перед традиційними хірургічними методами. Те, що лапароскопічна урологія є більш складною в порівнянні з хірургією та гінекологією не викликає сумнівів. Це пов’язане з тим, що якщо хірурги та гінекологи застосовують тільки трансперитонеальний доступ, то урологам приходиться використовувати як черезочеревинний так і заочеревинний доступи.

Лапароскопічна урологія відноситься до “мінімальної інвазивної хірургії”, що отримала свій розвиток завдяки технічному прогресу.

Застосування лапароскопічної техніки як мінімум приводить до трикратного скорочення витрат на стаціонарному етапі лікування тільки за рахунок зменшення перебування в стаціонарі. Різко скорочується використання анальгетиків, хворі потребують мінімальних витрат перев’язувальних матеріалів і меншого обсягу догляду, оскільки хворі можуть активно вести себе в ліжку і навіть вставати практично зразу ж після операції.

Потрібно відмітити і соціальний ефект лапароскопічних операцій: менші терміни тимчасової непрацездатності, значне покращення “якості життя” в післяопераційному періоді. Лапароскопічні операції при багатьох захворюваннях в урології, таких як варикоцеле, черевний крипторхізм, зморщена нирка, тазова лімфаденектомія при раку сечового міхура та передміхурової залози – мають очевидні переваги в порівнянні з відкритими операціями.

 

Останнім часом в клініці широко впроваджуються нові методи лікування урологічних хворих, а саме:

 

 • радикальна черезочеревинна нефректомія;
 • цистектомія, з формуванням ортотопічного сечового міхура;
 • уретеросигмостомія по Майнц – Поуч ІІ;
 • селективна внутріартеріальна поліхіміотерапія;
 • лапороскопічні нефректомії та резекції нирок з приводу пухлин;
 • лапороскопічні видалення кісти нирки;
 • лапароскопічні малоінвазивні операції;
 • локальна мікрохвильова гіпертермія передміхурової залози.

 

В урологічному відділенні застосовують слідуючі основні методи діагностики:

 • клінічні, біохімічні,бактеріологічні дослідження крові та сечі;

   

 • цитологічне дослідження сечі та видалених пухлин;
 • пункційна біопсія передміхурової залози;
 • інструментальні методи дослідження;
 • рентгенологічні дослідження в різних модифікаціях;
 • ангіографічні;
 • радіоізотопні;
 • ультразвукові;
 • комп’ютерні;
 • магнітно-ядерні томографії.

Сучасні методи лікування, які застосовуються в урологічному відділенні:

 • антибактеріальна терапія;

   

 • інфузійна терапія;

   

 • гемотрансфузії;

   

  Контактну лазерну літотрипсію проводить підполковник Стеценко В.О. Дистанційну літотрипсію проводить ст.ординатор підполковник Стеценко В.О.
  Аденомектомію проводять майор   Валерко Д.О.(праворуч), майор Гутверт Р.В. та Балабаник В.(ліворуч) Полковник Головко С.В.та підполковник Савицький О.Ф. проводять лапароскопічне видалення кісти нирки

  Станом на сьогодні в урологічному відділені ГВКГ створений центр лікування сечокам’яної хвороби, один з провідних в Україні.

Головко Сергій Вікторович

Начальник клініки урології, головний уролог МО України, доктор мед. наук, доцент Головко Сергій Вікторович 1962 р.н.  В 1979 році поступив на лікувальний факультет Чернівецького державного медичного інституту. В 1983 році переведений на військовий факультет при Саратовському медичному інституті, який закінчив в 1983 році. З 1983 по 1991 рік проходив військову службу в Туркестанському військову округу. Приймав активну участь в наданні спеціалізованої хірургічної допомоги раненим, що постраждали під час бойових дій в Демократичній республіці Афганістан. В 1989 році пройшов 5-місячне вдосконалення з абдомінальної хірургії на базі кафедри факультетської хірургії в Військово-медичній Академії ім.С.М.Кірова (м.Ленінград). В 1991 році пройшов первинну спеціалізацію з урології на базі кафедри урології Військово-медичної Академії ім. С.М.Кірова (м.Ленінград). В тому ж році поступив на факультет керівного медичного складу Військово-медичної Академії ім.С.М.Кірова (м.Санкт-Петербург) за курсом «урологія», який достроково закінчив в 1993 році. В 1993 році призначений старшим ординатором відділення онкоурології Головного військового клінічного госпіталя (м.Київ). В 1996 році призначений старшим ординатором урологічного відділення ГВКГ МОУ. В 2002 році призначений Головним урологом МОУ, начальником клініки урології та нефрології ГВКГ. В 2004 році захістив кандидатську дисертацію на тему «Діагностика уретральних рефлюксів та принципи антимікробної терапії їх госпітальних ускладнень» (науковий керівник-проф.Карпенко В.С.). В 2005 році С.В.Головко впровадив в клініці урології та нефрології ГВКГ методику радікальної нефректомії при пухлинах нирок, в 2006 році виконані перші лапароскопічні операції при кістах нирок та варікоцеле. В 2007 році С.В.Головко впровадив в клініці методику контактної лазерної літотрипсії, в 2008 році-методику радікальної цистектомії при пухлинах сечового міхура з формуванням ортотопічного ілеального сечового міхура (із ізольованного сегменту клубової кишки). В 2009 році С.В.Головко вперше в клініці виконав радікальну простатектомію при раку передміхурової залози. В 2009 і 2010 роках пройшов стажування в клініці урології Центрального військового шпиталя війська Польського (м.Варшава), після цього вперше в Україні в травні 2010 року виконав фотоселективну вапоризацію гіперплазії передміхурової залози («Зелений лазер»). В 2010 році пройшов стажування в клініці урології і малоінвазівних методів лікування в м.Франкфурт (Німеччина), після чого в 2011 році вперше в Україні виконав операцію фотоселективної вапоризації гіперплазії передміхурової залози з застосуванням «Зеленого лазеру» підвищенної потужності (система «HPS»).
В 2014 році захистив докторську дисертацію на тему «Роль іноваційних методів в периопераційній діагностиці, хірургічному лікуванні та реабілітації хворих на доброякісну гіперплазію  передміхурової залози. Клініко-експериментальне дослідження » під керівництвом проф. Костєва Ф.І.  З жовтня по листопад 2015 року на посаді головного хірурга 66 мобільного госпіталю сектору «Б» зони АТО.

Собков Ярослав Васильович

Начальник урологічного відділення, полковник медичної служби Собков Ярослав Васильович 1969 р.н. В 1994 році закінчив Військово-медичну академію ім. Кірова (С-Петербург). В 1994-1997 роках навчався Українській військово-медичній академії. В 2005 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Малоінвазивне лікування кистозних захворювань нирок». Автор 30 наукових праць та 2 патентів. З серпня по вересень 2015 року на посаді головного хірурга 61 мобільного госпіталю в секторі «М» зони АТО.

Гутверт Роман Валерійович

Заступник начальника клініки урології підполковник медичної служби Гутверт Роман Валерійович 1975 р.н. Лікар першої категорії, кандидат медичних наук. Закінчив львівський Національний медичний університет в 1999 році. Українську військово-медичну академію в 2002 році. З 2002 по 2002 командир операційно-перевязочного взвоу в/ч А 1284 (м. Яворів Львівської обл.. ) З 2003 по 2005 р. старший ординатор хірургічного відділення в/ч А 4557 (м. Самбір). З 2005 по 2006 р. Начальник відділення хірургічної інфекції в/ч А 1446 (м. Рівне) З 2006 року на посаді ординатора урологічного відділення НВМКЦ. З 2015 року на посаді заступника начальника клініки урології. В 2015 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Використання електрозварювального та термоструменевого методів при органозберігаючих операціях з приводу пухлин нирок (експериментально-клінічне дослідження)». Автор 10 наукових праць, має 2 патенти.

Стеценко Валерій Олександрович

Старший ординатор п/п-к Стеценко Валерій Олександрович Лікар вищої категорії. Стаж роботи за фахом - 15 років. Народився у 1967 р. в м. Прилуки Чернігівської обл., де в 1987 р. закінчив медичне училище на відмінно. З 1987 по 1994р.навчався в Полтавському Державному медичному стоматологічному інституті(лікувальний факультет). У 1994 р. поступив у Військово-медичну академію м. Київ, по закінченні якої був призначений старшим ординатором урологічного відділення ГВМКЦ "ГВКГ". В 1998 р. закінчив магістратуру за фахом «Урологія». З 2002 по 2003р. проходив стажування у військовому шпиталі м. Гамбург(Німеччина). На сьогоднішній день володіє методами дистанційної та контактної літотрипсії, виконує різноманітні оперативні втручання з приводу доброякісної гіперплазії простати, новоутворень сечовивідних шляхів, проводить пластичні операції на нирках.

Валерко Дмитро Олександрович

Старший ординатор урологічного відділення, підполковник медичної служби Валерко Дмитро Олександрович 1976 р.н. Лікар вищої категорії, кандидат медичних наук. Закінчив Національний медичний університет у 1999 році, Українську військово-медичну академію в 2002 році. З 2002 по 2005 рік працював на посаді ординатора урологічного відділення 540 ЦВМГ м. Севастополь. З 2005 року ординатор урологічного відділення НВМКЦ. В 2014 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Черезшкірна пункційна нефростомія в комплексі малоінвазивних лікувальних заходів при ускладненому уретеролітіазі ». Автор 15 наукових праць, має 2 патенти та 3 рацпропозиції.

Кобірніченко Артем Анатолійович

Ординатор урологічного відділення, майор медичної служби Кобірніченко Артем Анатолійович 1981 р.н. Лікар другої категорії. Стаж роботи за спеціальністю 7 років. Закінчив Вінницький Національний медичний університет У 2004 році, Українську військово-медичну академію в 2007 році. З 2007 по 2008 рік працював на посаді лікаря ординатора відділення гнійної хірургії, з 2008 року по теперішній час на посаді ординатора урологічного відділення НВМКЦ. Співавтор 8 наукових праць та 1 патенту.

Балабаник Василь Романович

Балабаник Василь Романович, 1985 р.н. У 2009 році закінчив з відзнакою Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. З 2009 по 2011 р.р. проходив інтернатуру за спеціальністю урологія на базі урологічного відділення НВМКЦ «ГВКГ». З 2011 року прийнятий на посаду лікаря ординатора клініки урології НВМКЦ. Лікар уролог ІІ кваліфікаційної категорії. Являється заочним аспірантом кафедри урології ІФНМУ.

Качура Антон Юрійович

Лікар уролог клініки урології - Качура Антон Юрійович. В 2010 році закінчив Одеський державний медичний університет за фахом лікувальна справа. З 2010 по 2012 рік навчався в інтернатурі за спеціальністю урологія в Одеському національному медичному університеті на кафедрі урології та нефрології, під керівництвом професора Костєва Ф.І. на базі урологічного відділення №1 МКЛ №10. Практичну діяльність почав у 2012 році. З січня 2015 року призначений лікарем-ординатором клініки урології НВМКЦ «ГВКГ».

Петровський Олег  Володимирович

Петровський Олег Володимирович 1971 р.н.. Закінчив Запорізький державний медичний університет в 1996 році. В 1998 році закінчив інтернатуру за спеціальністю «урологія» в Запорізькому державному медичному університеті. В 2003 році закінчив ориднатуру за спеціальністю урологія в Запоріщькому державному інституті удосконалення лікарів. З 2003 року по теперішній час працює на посаді ординатора клініки урологіі , завідуючого урологічним кабінетом клініки амбулаторної допомоги «ГВКГ».

<