1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

  Facebook

В 1899 р. - в Київському військовому госпіталі встановлено один з перших рентгенівських апаратів (за клопотанням відомого військового хірурга, в послідуючому головного лікаря Київського військового госпіталя, лейб-лікаря Великої княгині Олександри М.В.Соломки).История отделения

 

В 1899 р. - в Київському військовому госпіталі встановлено один з перших рентгенівських апаратів (за клопотанням відомого військового хірурга, в послідуючому головного лікаря Київського військового госпіталя, лейб-лікаря Великої княгині Олександри М.В.Соломки).

кабінет «тенеписних знімків»

З 1947 року виконуються ангіографії кінцівок.

В 1953 р. ординатор хірургічного відділення госпіталя М.С.Костін привів дані про 75 ангіографій виконаних в 408-му Київському військовому госпіталі.

В 1971 році виконана перша аортографія.

В 1983 р. встановлено новий рентгенівський апарат “Telestatiks”ф-ми “Siemens”; -введена позаштатна посада рентгенолога по судинним обстеженням (Хеда М.І.) селективні ангіографії.

В 1988 р. створено кабінет ангіографії (завідуючий Хеда М.І.).

В 1992 р. створено відділення ендоваскулярної хірургії в складі Центра променевої діагностики та терапії (нач-к Хеда М.І.) дилятації, емболізації артерій; внутрішньоартеріальна хіміотерапія.

В 1994 р. встановлено рентгенівський комплекс «Сіреграф Д-3» ф-ми «Siemens» з ангіографічною програмою - кава-фільтри (1999р).В березні м-ці 2010 році інстальовано сучасну рентгенкардіоангіографічну установку Innova-2100 фірми GENERAL-ELECTRIC.

Гангал Ігор Іванович Гангал Ігор Іванович, судинний хірург вищої категорії. Начальник відділення рентгенкардіоваскулярноі хірургії ГВКГ, полковник медичної служби. У 1993 році закінчив Чернівецький медичний університет, в 1993 році 1-й факультет Української військово-медичної Академії. Працює над дисертацією на здобуття вченого ступеню кандидата медичних наук за темою: „Венозні трофічні виразки в осіб похилого та старечного віку”
 Троїцький І Л  
 Сопронюк В Д  
 Москвичьов М О  

Гангал Ігор ІвановичНачальник відділення - серцево-судинний хірург, лікар вищої категорії, полковник медичної служби Гангал Ігор Іванович.

Інтервенційна радіологія, як рентгенологічний метод обстеження і оперативних втручань на судинних басейнах існує в Головному військово-медичному клінічному центрі МО України з 1983 року . Піонерамицього напрямку були перший начальник цього відділення Хеда Микола Іванович та лікар-рентгенолог Троїцький Ігор Львович, лікарі вищої кваліфікаційної категорії, які мають великий досвід ендоваскулярних втручань і на сьогоднішній день продовжують активно працюватив цьому напрямку. Поруч з ними у відділенні працюють  переважно у напрямку інтервенційних втручань  кардіології лікарі Москвичьов Микола Олександрович та Сопронюк Віталій Дмитрович. Обидва лікарі мають понад десять років досвіду у невідкладної кардіології.

Операційний блок відділення оснащений найсучаснішою дороговартістною апаратурою для ендоваскулярного (внутрішньосудинного) лікування з допомогою спеціальних мініатюрних катетерних інструментів, які вводяться в будь-яку органну судину організма через прокол артерії чи вени (частіше всього на стегні). Під час ендоваскулярних операцій немає необхідності робити операційний розтин,і відповідно не має потреби в загальному наркозі. В післяопераційному періоді відсутні ускладнення характерні для типових операцій (болі, кровотеча, нагноєння рани та ін.). В той же час можливо досягнення тиких-же, а деколи і більш кращих результатів, ніж при традиційних методах лікування.

Ендоваскулярне лікування звільняє хворого від страху перед операцією, являючись по суті, "операцією без операції". Перебування пацієнта в стаціонарі після ендоваскулярної операції в 4-5 раз коротше, ніж після традиційних операцій, а вартість лікування в вісім-десять раз нища.

Приоритетним напрямком роботи відділення є діагностика і лікування ішемічної хвороби серця. Коронарографія - являється найбільш точнимі достовірним методом обстеження коронарних артерій серця, атеросклеротичне ураження яких призводить до інфаркту міокарда. Балонна ангіопластика і стентування – значно більш щадящі і органозберігаючі методи лікування, які не потребують застосування штучного кровообігу і штучної вентиляції легень. Окрім того, в відмінності від коронарного шунтування можливе багатоетапне застосування методів, що дає можливість поетапного лікування атеросклероза коронарних артерій.

В відділенні діагностуються і успішно лікуються атеросклеротичні захворювання черевної аорти (аневризма, оклюзія, стеноз) і периферичних артерій та вен кінцівок, такі як облітеруючий атеросклероз, ендартериїт, флебіт татромбоз вен.

 Також виконуються ендоваскулярні втручання при:

 1. Ішемічна хвороба серця.
 2. Облітеруючи захворювання судин ніжніх кінцівок, судин головного мозку
 3. Злоякісні форми гіпертонічної хвороби
 4. Дифузний токсичний зоб
 5. Злоякісні новоутворення
 6. Цироз печінки
 7. Гемангіома печінки
 8. Варикозне розширення вен яєчника (оваріковарікоцеле)
 9. Хронічний геморой
 10. Фіброміома матки
 11. Тромбоцитопенічна пурпура
 12. Гемолітична анемія, гіпопластична анемія, мієлофіброз
 13. Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА)

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

У нашому відділенні проводиться також обстеження судин головного мозку - церебральна ангіографія, - з метою виявлення патології сонних артерій, внутрімозкових аневризм або артеріовенозних мальформацій. Після проведення церебральної ангіографії визначається можливість проведення стентування в сонних артеріях, для зниження ризику ішемічних інсультів.

 

Перелік захворювань, які можливо вилікувати з використанням ендоваскулярних методик зростає з кожним роком, розробляються нові технології, підвищується ефективність лікування. Ендоваскулярнахірургія – медицина ХХІ століття, медицина майбутнього.

<