1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Литовченко Ігор Іванович Литовченко Ігор Іванович лікар-невролог вищої категорії, полковник медичної служби. Загалтний стаж роботи по спеціальності складає 23 роки. з 2005 по 2007 роки пройшов стажування у військовому госпіталі Бундесверу (місто Ульм, Німеччина).
   

Реабілітація хворих лікарям відома ще за часів Гіппократа, її вдосконалення відбувалось разом з розвитком медичної практики.
Відкриття в госпіталі в кінці 1898 р. – початку 1899 р. неврологічної клініки медичного факультету Університету св..Володимира, та побудова в 1906 р. сучасного неврологічного корпусу в якому значне місце було відведене реабілітації неврологічних хворих .В корпусі розміщувалась водолікарня з усіма видами ванн, підводним масажем, масажними кабінетами та ін.. Реабілітаційні методи лікування показали свою ефективність. В п’ятдесятих роках ХХ ст.. в клініці розпочато широке використання «сухого» витягування хребта при радикулітах на похилій площині (сучасна «дошка Євмінова»).
В 1969 р. Врублевським С.Ф. була змонтована і застосована перша в Україні установка для підводного витягування хребта на похилій площині. А починаючи з 1976 р. по 1996 р. відновлювальне лікування отримало приорітетний напрямок. За цей час було збудовано приміщення басейного комплексу (1979 р.), де було змонтоване розроблене Врублевським С.Ф. устаткування, яке дало можливість проводити вертикальне підводне витягування хребта. Розроблений метод і на сьогоднішній день є одним із самих ефективних консервативних методів лікування дискогенних радикулітів.
На прикінці 2000 р. при безпосередній участі начальника госпіталю генерала-майора медичної служби Бойчака М.П., проведено ремонт басейного комплексу та було відкрито кабінет реабілітації неврологічних хворих, який очолив заслужений лікар України Врублевський С.Ф.
З листопада 2010 р. кабінет реабілітації клініки нейрохірургії і неврології очолює працівник ЗСУ лікар-невролог Веремеєнко Є.Л.


Литовченко Ігор Іванович лікар-невролог вищої категорії, полковник медичної служби. Загальний стаж роботи по спеціальності складає 23 роки. з 2005 по 2007 роки пройшов стажування у військовому госпіталі Бундесверу (місто Ульм, Німеччина).

Унікальний за своїми можливостями , єдиний на Україні реабілітаційний центр по лікуванню хворих з  дискогенними радикулітами та  остеохондрозом всіх відділів хребта.

В реабілітаційному центрі використовуються слідуючі методи лікування:

  1.  Вертикальне підводне витягування хребта в лікувальному  басейні
  2. Гімнастика у воді ( гідрокінезотерапія)
  3. Підводний душ-масаж
  4. Ручний масаж в класичному варіанті
  5. Всі види рефлексотерапії
  6. Мануальна терапія   

       Методи лікування які ми пропонуємо хворим, ґрунтуються на природних факторах і є оптимальними для тіла людини.

1) Витягування шийного та поперекового відділів хребта проводиться у воді де температура води підтримується на рівні тіла людини (36-37С) , це забезпечує розслаблення мязів шиї та попереку , посилює кровообіг , поліпшує живлення тканин тіла людини , завдяки цьому тракція (витягування) хребта проходить «м’яко», «еластично», безболісно.      
Методика успішно застосовується і для профілактики прогресуючих дегенеративних змін у хребті (грижі дисків). Щоб зменшити навантаження на хребет застосовуємо розвантажувальний поперековий пояс, та комірець Шанца для шийного відділу хребта кращих зразків.
Для зняття больового синдрому та запалення тканин враженого диска в комплексі застосовуємо медикаментозну та рефлексотерапію, фізіотерапевтичні методи лікування, мануальну терапію.
За 35 років застосування в госпіталі нашої методики було проведено лікування майже 40 тис. хворих,ефективність лікування склала 96-98%. До застосування метода щорічно ми направляли на
оперативне лікування 70-78 хворих ,з застосуванням методу за три роки було прооперовано всього двох хворих.
Необхідно також зазначити ,що за всі роки лікування даним методом не виникло жодного ускладнення у хворих.
Цей метод став домінуючим по ефективності лікування диско генних радикулітів, а також рекомендується як профілактичний засіб людям , професія яких пов’язана з тривалими перевантаженнями хребта.

2) Гідрокінезотерапія у формі фізичних вправ у воді , дозволяє навчити хворого ходити. У воді вага нашого тіла (гравітаційне навантаження)значно зменшується - і це дозволяє сміливо  користуватися хворими кінцівками. Тепла вода покращує нейрогуморальні процеси в тканинах, посилює кровообіг, сприяє розслабленню мязів. Значно прискорюється «розробка» різних контрактур суглобів (після травм кісток,переломів хребта , ревматоідних артритів середньої активності процесу та інше) .

3) Масаж водним струменем в теплій воді підвищує інтенсивність лімфо- та кровообігу , обміну речовин ,зменшує больовий синдром , рефлекторно-тонічні та вегетативно-судинні розлади. Він показаний хворим на остеохондроз, плече-лопаточний періартрит, мієлопатії, поліневрити , функціональні захворювання нервової системи.

4) Ручний масаж ,лікувальний або оздоровчий  - є невідємною частиною реабілітації хворих з неврологічними хворобами та при ушкодженнях опорно-рухового апарату.

5) Рефлексотерапія ефективна при лікуванні остеохондроза хребта , плече-лопаточних періартритів при  нейропатіях  , вегетативно-судинних порушеннях , неврозах, при зниженні захисних функцій організму     (імунітету).

 

Перед початком лікування і під час його проведення , хворі оглядаються висококваліфікованим невропатологом. Для
встановлення та уточнення діагнозу в діагностичних відділеннях госпіталю проводиться МРТ, КТ хребта та доплерографія судин мозку на найсучаснішій діагностичній апаратурі останнього покоління всесвітньо відомих фірм , деякі види апаратури не мають аналогів серед інших медичних закладів України.
В разі потреби хворі можуть отримати висококваліфіковану консультацію будь-якого спеціаліста.      

Дочірні категорії

<