1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Відділення абдомінальної хірургії було сформоване на базі І хірургічного відділення 408 ОВГ у 1985 році. За роки свого існування перетворилося на один з провідних підрозділів ГВМКЦ “ГВКГ” і набуло відомості далеко поза його межами. Від дня його створення та протягом 6 років відділення очолював досвідчений фахівець своєї справи заслужений лікар України полковник медичної служби Чекирда  Сергій Степанович, який до цього очолював І хірургічне відділення 408 ОВГ.

За часів його керівництва відбулося становлення відділення, удосконалювалися методики  хірургічного лікування захворювань органів черевної та грудної порожнин. Були впроваджені нові методи діагностики та лікування: ФГДС, колоноскопія, гіпербарічна оксігенація, зшиваючі апарати УС-80 та СПТУ, люмбальна симпатектомія.

З 1991 по 1996 роки відділення очолював Юлдашев Хабібула Юлдашевичю Саме під час його керівництва відділенням відбулося багато позитивних змін, які сприяли підвищенню професійної підготовки  медперсоналу, вдосконаленню матеріальної бази для здійснення найскладніших операцій, створенню сприятливих побутових умов для пацієнтів.

За роки свого існування відділення абдомінальної хірургії стало  справжньою школою   підготовки високопрофесійних хірургів. Ось чому, коли у 1996 році в процесі реорганізації,викликаної життям, у ГВКГ створювалась клініка абдомінальної хірургії та гастроентерології Хабібула Юлдашевич по праву став її начальником, а естафету керівництва відділенням абдомінальної хірургії у 1996 році прийняв на себе полковник медичної служби Геннадій Володимирович Пилипенко і  працював на посаді начальника відділення абдомінальної хірургії до 2000 року. В цей час почалося впровадження лапароскопічних методик оперативних втручань на органах черевної порожнини.

З 2000 по 2007 рік відділення очолював Бежевець Михайло Олексійович. Під час його керівництва   проведений капітальний ремонт відділення та операційного блоку.  Лікарі відділення продовжують вдосконалювати хірургічну техніку, відпрацьовують нові методики оперативних втручань. Вперше в ГВКГ було використано проленовий алотрансплантат під час грижепластики з приводу пахової грижі.

Лікарями відділення розроблений оригінальний спосіб хірургічного лікування рецидивних пахових гриж і отриманий державний патент. Відділення вперше прийняло участь в міжнародному рандомізованому клінічному дослідження з лікування пацієнтів на злоякісне новоутворення підшлункової залози. Вперше за рік було проліковано більше 1000 пацієнтів.

У 2007 році в процесі реорганізації до відділення абдомінальної хірургії було приєднане відділення ендоскопічної діагностики та хірургії, а начальником сформованого відділення абдомінальної та малоінвазивної хірургії стає Чернєв Володимир Миколайович і очолює його до 2010 року. Саме на цей час припадає широке впровадження лапароскопічних методів лікування при захворюваннях органів черевної  порожнини. Відділення отримує найсучасніше ендоскопічне обладнання, завдяки якому стає можливим виконання ЕРПХГ, ендосонографії, пункцій новоутворень та кіст підшлункової залози під контролем ендосонографа. Отримані відеосистеми дозволяють   діагностувати з високою точністю ранні ракові процеси шлунково-кишкового тракту. Було захищено 3 кандидатські дисертації (Чернєв В.М., Слободяник В.П., Зосім В.А.).

   
Кудінов Георгій Валерійович

Начальник відділення – полковник медичної служби Кудінов Георгій Валерійович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.
В 1995 р. закінчив Військово-медичну академію імені С.М. Кірова у Санкт - Петербурзі. Хірургії навчався у всесвітньо відомих вчених – професорів М.І. Литкіна, І.А. Єрюхіна, П.Н. Зубарєва.
З 1995 р. по 1998 р. проходив інтернатуру по хірургії в Українській військово- медичній академії під керівництвом відомих вітчизняних хірургів - професорів В.Я. Білого та Я.Л. Заруцького.
З 1998 р. працює у Головному військовому госпіталі МО України. Пройшов шлях від ординатора, старшого ординатора відділення абдомінальної хірургії до начальника відділення невідкладної хірургії.
Неодноразово навчався на курсах по хірургії в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, де проходив вдосконалення в абдомінальній хірургії. Має спеціалізацію по ендоскопії, проктології і онкології. Його вчителями були відомі хірурги–онкологи : С.Д.Мясоєдов, І.Б.Щепотін, В.Д Захаричев.
Опанував оперативні втручання на стравоході, шлунку, кишківнику, жовчних шляхах, підшлунковій залозі. Володіє лапароскопічним методом оперативних втручань.
В його науковому здобутку 10 наукових статей, присвячених актуальним проблемам абдомінальної хірургії та 9 державних патентів на винаходи.

Юлдашев Хабібула Юлдашевич

Юлдашев Хабібула Юлдашевич – лікар-хірург лікар вищої категорії.

Освіта – вища, у 1969 році. – Ташкентський державний медичний інститут, м. Ташкент.

Місце роботи – Головний військовий медичний  клінічний центер «Головний військовий клінічного госпіталю» МО України, відділення абдомінальної хірургії.

З якого часу почав працювати за даним фахом -  з 24.08.1969 року.


 Заслужений лікар України з 1996 року

Юлдашев Алишер Хабибулаевич

Юлдашев Алишер Хабибулаевич - старший ординатор підполковник м/с, лікар першої категорії.
Закончил Военно-медицинскую академию им.Кирова С.М. (г.Санкт-Петербург) в 1998г.
Закончил Украинскую Военно-медицинскую академию в 2001г.
С 2001 по 2002 на должности ординатора ОНХ.
С 2002 по 2006 на должности ординатора урологического отделения.
С 2006 по 2010 на должности ординатора ОНХ.
С 2010 – старший ординатор ОАХ по настоящее время.
Прошел первичную специализацию по хирургии в 2001 году, специализацию по урологии в 2002 году.
Владеет современными методиками хирургического лечения заболеваний желудочно-кишечного тракта, билиарной системы, грыж брюшной стенки, заболеваний мочеполового тракта.
Постоянно повышает свою квалификацию и принимает участие в работе научно-практических конференций и съездов в Украине и за рубежом.
Заканчивает работу над кандидатской диссертацией на соискание научной степени кандидата наук.

Хайло Денис Сергеевич – врач-хирург І-ой квалификационной категории.
В 2005 году закончил Луганский государственный медицинский университет. Во время учебы в университете учился хирургии у профессоров Ольшанецкого А.А. и Бабенкова Г.Д.
В 2008 году закончил интернатуру по хирургии, которую осваивал под руководством главного хирурга Луганской области Кириченко Б.Б.
С 2008 по 2010гг. работал ургентным хирургом на передовой в Перевальской центральной районной больнице (г.Перевальск Луганской области).
Февраль – июнь 2009 года – на базе Национальной медицинской академии последипломного образования имени П.Л.Шупика (Киев) прошел специализацию по второй дисциплине хирургического профиля – урологии.
Март 2010 года работа на должности врача-хирурга в хирургическом отделении Ирпенской городской поликлиники (г.Ирпень Киевской области).

Самойленко Рима Борисівна Самойленко Рима Борисівна- лікар-хірург, лікар другої категорії.

Загальний лікарський стаж – 9 років. Стаж роботи за спеціальністю – 7 років.
У 2003 році закінчила медичний інститут Української асоціації народної медицини, в січні 2005 року – інтернатуру на базі КМАПО ім. П.Л. Шупика МОЗ України,  м. Київ. Очний цикл інтернатури на базі кафедри загальної хірургії КОКЛ  (завідуючий кафедрою проф. Мамчич В. І.).
З 01.08.2005 р. по 30.12.2005р. працювала на посаді лікаря-хірурга відділення невідкладної хірургії клініки абдомінальної хірургії ГВМКЦ «ГВКГ», м. Київ.    
З 31.12.2005р. до дійсного часу – лікар-хірург відділення абдомінальної хірургії ГВМКЦ «ГВКГ», м. Київ.   

Кудінов Георгій Валерійович

Начальник відділення – полковник медичної служби Кудінов Георгій Валерійович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії.

Відділення сьогодні - це поєднання високого професіоналізму персоналу, сучасних хірургічних технологій і комфортного розміщення в історичному центрі Києва.

Основні наші пацієнти - це військовослужбовці і пенсіонери Міністерства оборони України, співробітники різних державних та комерційних організацій, пацієнти страхових компаній і приватні особи.
Ми приймаємо пацієнтів не лише з Києва, а й з усіх регіонів України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Відділення госпіталю працює в тісному контакті з провідними науковими та навчальними центрами України.
Відділення є базою для підготовки слухачів Української військово-медичної академії. Ліжковий фонд відділення складає 25 ліжок. Пацієнти розміщуються в 1-но, 3-х місцевих палатах. У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці, що щорічно підвищують свій професійний рівень у провідних медичних установах України.
На базі відділення розташовується кафедра військової хірургії Української військово-медичної академії.
За рік у відділенні проходять лікування понад 1000 пацієнтів, виконується близько 1000 оперативних втручань (50% з них лапароскопічно).
В даний час надаємо консультативну і стаціонарну допомогу за наступними напрямками:

I Захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки
a) Злоякісні новоутворення,
b) Доброякісні новоутворення,
c) Виразкова хвороба,
d) Хвороби оперативного шлунку,
e) Грижа стравохідного отвору діафрагми,
f) Ахалазія кардії.
II Захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів
a) Холецистит (томчислікалькульозний),
b) Поліпи жовчного міхура,
c) Конкременти жовчних протоків,
d) Стриктури жовчних протоків,
e) Механічна жовтяниця,
f) Злоякісні новоутворення жовчного міхура та протоків.
III Захворювання підшлункової залози
a) Панкреатит,
b) Злоякісні новоутворення,
c) Кісти.
IV Новоутворення печінки
V Новоутворення за очеревинного простору
VI Захворювання стравоходу
a) Злоякісні новоутворення нижньої третини,
b) Поліпи,
c) Дивертикули,
d) Стриктури.;
VII Грижі передньої черевної стінки
a) Пахові,
b) Стегнові,
c) Пупкові,
d) Післяопераційні.
VIII Доброякісні новоутворення м'яких тканин
(ліпома, фіброма).
IX Пластичні операції на передній черевній стінці
(абдомінопластика).


Оперативні втручання виконуються, як традиційною методикою ("відкриті" операції), так і з використанням малоінвазивних (лапароскопічних) методик.

У відділенні абдомінальної хірургії виконуються наступні малоінвазивні (лапароскопічні) оператівні втручання:

 1. Лапароскопічна транс абдомінальна пластика при пахових грижах.
 2. Лапароскопічна передочеревинна пластика при пахових грижах.
 3. Лапароскопічна гражепластика при грижах черевної стінки (пупкових, післяопераційних, грижах білої лінії живота).
 4. Лапароскопічна фундоплікації при грижах стравохідного отвору діафрагми.
 5. Лапароскопічна адреналектомія при новоутвореннях наднирників.
 6. Лапароскопічна геміколектомія  при новоутвореннях товстої кишки.
 7. Лапароскопічна апендектомія.
 8. Лапароскопічна резекція шлунку при новоутвореннях.
 9. Лапароскопічна гастректомія при новоутвореннях шлунку.
 10. Лапароскопічна рукавна резекція шлунку при ожирінні.

Відділення має сучасне устаткування:
Система тривимірного зображення «Вікінг» – EndoSite 3 Di Digital Vision – забезпечує точність і глибину огляду операційних областей у складних комплексних операціях.
Ендовідеохірургічні комплекси виробництва «Olimpus» (Японія).

Засуха Андрій Володимирович

Начальник відділення – підполковник медичної служби Засуха Андрій Володимирович, лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії. Контактні телефони (з 07.00 – 20.00): 050-848-56-65; 098-020-42-05. E-mail - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Відділення сьогодні - це поєднання високого професіоналізму персоналу, сучасних хірургічних технологій і комфортного розміщення в історичному центрі Києва.

Основні наші пацієнти - це військовослужбовці і пенсіонери Міністерства оборони України, співробітники різних державних та комерційних організацій, пацієнти страхових компаній і приватні особи.
Ми приймаємо пацієнтів не лише з Києва, а й з усіх регіонів України, ближнього і далекого зарубіжжя.

Відділення госпіталю працює в тісному контакті з провідними науковими та навчальними центрами України.
Відділення є базою для підготовки слухачів Української військово-медичної академії. Ліжковий фонд відділення складає 25 ліжок. Пацієнти розміщуються в 1-но, 3-х місцевих палатах. У відділенні працюють висококваліфіковані фахівці, що щорічно підвищують свій професійний рівень у провідних медичних установах України.
На базі відділення розташовується кафедра військової хірургії Української військово-медичної академії.
За рік у відділенні проходять лікування понад 1000 пацієнтів, виконується близько 1000 оперативних втручань (50% з них лапароскопічно).
В даний час надаємо консультативну і стаціонарну допомогу за наступними напрямками:

I Захворювання шлунку та дванадцятипалої кишки
a) Злоякісні новоутворення,
b) Доброякісні новоутворення,
c) Виразкова хвороба,
d) Хвороби оперативного шлунку,
e) Грижа стравохідного отвору діафрагми,
f) Ахалазія кардії.
II Захворювання жовчного міхура та жовчовивідних шляхів
a) Холецистит (томчислікалькульозний),
b) Поліпи жовчного міхура,
c) Конкременти жовчних протоків,
d) Стриктури жовчних протоків,
e) Механічна жовтяниця,
f) Злоякісні новоутворення жовчного міхура та протоків.
III Захворювання підшлункової залози
a) Панкреатит,
b) Злоякісні новоутворення,
c) Кісти.
IV Новоутворення печінки
V Новоутворення за очеревинного простору
VI Захворювання стравоходу
a) Злоякісні новоутворення нижньої третини,
b) Поліпи,
c) Дивертикули,
d) Стриктури.;
VII Грижі передньої черевної стінки
a) Пахові,
b) Стегнові,
c) Пупкові,
d) Післяопераційні.
VIII Доброякісні новоутворення м'яких тканин
(ліпома, фіброма).
IX Пластичні операції на передній черевній стінці
(абдомінопластика).


Оперативні втручання виконуються, як традиційною методикою ("відкриті" операції), так і з використанням малоінвазивних (лапароскопічних) методик.

У відділенні абдомінальної хірургії виконуються наступні малоінвазивні (лапароскопічні) оператівні втручання:

 1. Лапароскопічна транс абдомінальна пластика при пахових грижах.
 2. Лапароскопічна передочеревинна пластика при пахових грижах.
 3. Лапароскопічна гражепластика при грижах черевної стінки (пупкових, післяопераційних, грижах білої лінії живота).
 4. Лапароскопічна фундоплікації при грижах стравохідного отвору діафрагми.
 5. Лапароскопічна адреналектомія при новоутвореннях наднирників.
 6. Лапароскопічна геміколектомія  при новоутвореннях товстої кишки.
 7. Лапароскопічна апендектомія.
 8. Лапароскопічна резекція шлунку при новоутвореннях.
 9. Лапароскопічна гастректомія при новоутвореннях шлунку.
 10. Лапароскопічна рукавна резекція шлунку при ожирінні.

Відділення має сучасне устаткування:
Система тривимірного зображення «Вікінг» – EndoSite 3 Di Digital Vision – забезпечує точність і глибину огляду операційних областей у складних комплексних операціях.
Ендовідеохірургічні комплекси виробництва «Olimpus» (Японія).

<