1. Skip to Menu
 2. Skip to Content
 3. Skip to Footer

Суничук Микола Миколайович

Суничук Микола Миколайович, начальник ангіоневрологічного відділення, полковник м/с, кандидат медичних наук, лікар-невролог вищої категорії. В 1997 році закінчив Військово-медичну академію м. Санкт-Петербург. 1998 рік – інтернатура за спеціальністю «Терапія». 1998 рік – спеціалізація з неврології. В 1998 році розпочата неврологічна практика в ГВМКЦ «ГВКГ». В 2005 році захистив кандидатську дисертацію. З 2005 року призначений на посаду начальника ангіоневрологічного відділення ГВМКЦ «ГВКГ». Автор і співавтор більше 20 наукових статей, монографій та методичних рекомендацій. З 2010 року є викладачем Української Військово-медичної академії Міністерства Оборони України. Постійно приймає участь в наукових конференціях, симпозіумах, відвідує неврологічні товариства.

Пономаренко Ніна Олександрівна

Старший ординатор підполковник м\с, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Пономаренко Ніна Олександрівна.

В 1999 році закінчила Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця за спеціальністю «Лікувальна справа». Військову підготовку отримала в Українській військово-медичній академії. В 2000 році в Київській медичній академії післядипломної освіти ім.. П.Л.Шупіка закінчила інтернатуру за спеціальністю „Неврологія. З 2000 року працює в ангіоневрологічному відділенні клініки (нейрохірургії та неврології) ГВКГ. Як здобувач співпрацювала  в НДІ ПВМ ЗС України, захистила кандидатську дисертацію. Автор багатьох наукових статей та методичних рекомендацій. На високому рівні володіє сучасними методами діагностики та лікування неврологічних захворювань (гострі порушення мозкового кровообігу, дисциркуляторна енцефалопатія, синдроми вегетативної дистонії, мігрень та інші головні болі, хвороба Паркінсона та інші нейродегенеративні захворювання) та принципами реабілітації неврологічних хворих. Має добрі знання та практичні навички при виконанні професійних маніпуляцій. Постійно працює над підвищенням свого професійного рівня, приймає участь в наукових конференціях та симпозіумах.
Новохатська Олена Олексіївна

Новохатська Олена Олексіївна лікар-невролог вищої категорії.
Закінчила Луганський державний медичний університет у 1999 році. В 2000 році пройшла інтернатуру за спеціальністю «неврологія». В 2012 році отримала вищу кваліфікаційну категорію.
В ГВКМЦ «ГВКГ» працює з 2002 року. 2002-2008 р. лікар неврологічного відділення клініки нейрохірургії та неврології. З 2008 р. по теперішній час – лікар ангіоневрологічного відділення.

Санько Альона Валеріївна

Санько Альона Валеріївна. Лікар-невролог. В 2008 році закінчила Національниий медичний університет ім.. О.О. Богомольця. З 2008-2010 рр. проходила інтернатуру на базі ГВМКЦ «ГВКГ». З 2011 року працює в ангіоневрологічному відділенні ГВМКЦ «ГВКГ».

Основні напрямки лікувальної діяльності відділення:

 1. Гострі порушення мозкового кровообігу.
 • ішемічні інсульти
 • геморагічні інсульти, що не потребують нейрохірургічного втручання
 • субарахноїдальні крововиливи
 • транзиторні ішемічні атаки
 1. Рання реабілітація після перенесених гострих порушень мозкового кровообігу.
 1. Наслідки цереброваскулярних катастроф.
 1. Хронічна недостатність мозкового кровообігу (дисциркуляторна енцефалопатія)
 1. Мігрень
 1. Синдроми вегетативної дисфункції (пароксизмальний перебіг та синкопальні стани)
 1. Хвороба Паркінсона та інші нейродегенеративні захворювання.
 1. Порушення спінального кровообігу.

      Суттєве значення щодо прогнозу інсульту відіграє термін госпіталізації. Терміни госпіталізації в перші 1-3 години після початку захворювання оптимальні, також обгрунтоване лікування ефективно і в більш пізній період.
При зверненні хворих в ГВМКЦ «ГВКГ» тактика сортування базується на принципах військової медицини. Неврологічний огляд хворого при поступленні включає в себе оцінку рівня свідомості (шкала коми Глазго), стан зіниць і окорухових нервів, рухової, а якщо можливо, і чутливої сфери, мови. Відразу ж після огляду проводиться КТ головного мозку. Визначення характеру інсульту часто має вирішальне значення для подальшого диференційованого лікування. При виявленні на КТ ознак крововиливу в мозок та оцінки його обсягу та локалізації спільно з нейрохірургами обговорюється питання про доцільність оперативного втручання. Ангіоневрологічне відділення територіально розташовується в клініці нейрохірургії і неврології, в якій також знаходяться КТ, відділення нейрохірургії та відділення реанімації для нейрохірургічних і неврологічних хворих що дає змогу якнайшвидше провести нейровізуалізаційне дослідження та за необхідністю залучити нейрохірургів. Змінений рівень свідомості (від оглушення до коми), наростаюча симптоматика, а також виражені порушення життєво важливих функцій вимагають госпіталізації хворого у відділення реанімації для нейрохірургічних і неврологічних хворих.  
Виявлення субарахноїдального крововиливу вимагає проведення ангіографії для визначення локалізації, розмірів аневризми і вирішення питання про операцію.
Основою діагностики та лікування гострих порушень мозкового кровообігу  в ангіоневрологічному відділенні ГВМКЦ «ГВКГ» є протоколи Європейської неврологічної федерації. Лікування інсульту здійснюється за стандартами інсультного центру (рівень доказовості «А»).
Середній та молодший медичний персонал ангіоневрологічного відділення володіє професійними навичками на найвищому рівні та спеціально підготовлений для ведення важких хворих.
У відділенні проводиться профілактика ускладнень, ранніх та пізніх наслідків інсульту. Загальні заходи: підтримка оптимального рівня оксигенації, артеріального тиску, моніторинг і корекція серцевої діяльності, постійний контроль основних параметрів гомеостазу, ковтання (при наявності дисфагії ставиться назогастральний зонд для профілактики аспіраційних бронхопневмоній і забезпечення адекватного харчування хворого), контроль за станом сечового міхура, кишечника, догляд за шкірними покривами. Забезпечується профілактика тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), вторинних інфекційних ускладнень, а також пролежнів і ранніх постінсультних контрактур.
Для забезпечення надання хворим своєчасної невідкладної допомоги в клініці встановлено цілодобове чергування лікаря-невролога, середнього та молодшого медичного персоналу.
Рання реабілітація після перенесених гострих порушень мозкового кровообігу включає в себе заняття з інструктором лікувальної фізкультури, фізіотерапевтичне лікування – магнітотерапія, лікування поляризуючим світлом (біоптрон).

Суничук Микола Миколайович  Начальник відділення полковник медичної служби кандидат медичних наук Суничук Микола Миколайович.

Проблема порушення мозкового кровообігу зберігає надзвичайну медичну та соціальну значимість в зв'язку зі значною частотою його розвитку, високим відсотком інвалідізації та смертності. Щорічно в світі трапляється біля 15 млн. інсультів, більше 6 млн. людей гинуть внаслідок нього. В Україні ця цифра ще гірше - біля 100-110 тис нових випадків інсульту за рік.

Враховуючи невтішну тенденцію до зростання частоти цереброваскулярних захворювань, в Головному військовому клінічному госпіталі ще у 1988 році було створено друге неврологічне відділення для судинних хворих (тепер – відділення ангіоневрології Клініки неврологій та нейрохірургії.) на чолі з полковником медичної служби В.М. Степовиком. З 1994 року по 2005 рік обов'язки начальника виконував полковник медичної служби А. П. Гребенюк. За цей час було розроблено діагностичні критерії, вдосконалені підходи до лікування хворих із цереброваскулярними захворюваннями. За участю цілої команди фахівців різних напрямків розроблені заходи відновлювальної терапії, вторинної профілактики.

Число хворих, що проходять лікування в ангіоневрологічному відділенні, із року в рік зростає, що пов'язано з подальшим ростом цереброваскулярних захворювань серед пенсіонерів і військових, демографічним положенням в країні, зростанням якості медичної допомоги в ГВКГ.
Лікувально - діагностична робота у відділенні відповідає сучасним вимогам і структурі хворих, які знаходились на лікуванні. Діагностика хвороб нервової системи основана на широкому вживанні клінічних, лабораторних, імунологічних, вірусологічних, рентгенологічних (включаючи рентген- та МРЯ- томографічні), нейрофункціональних методів дослідження.

Завдання відділення.
Надання невідкладної кваліфікованої та спеціалізованої ангоневрологічної медичної допомоги
Підтримувати на належному рівні бойову, спеціальну підготовку особового складу відділення
Військово-наукова та раціоналізаторька робота.
Проведення економічної роботи
Участь в навчальному процесі за фахом неврологія ( розділ «Судинні захворювання нервової системи») для слухачів ФПВЛ УВМА, проведення передатестаційних циклів для лікарів неврологів МОУ на базі відділення.
Консультативна робота в інших відділеннях  ГВМКЦ «ГВКГ»
Підготовка методичних вказівок і рекомендацій по діагностиці, лікуванню і експертизі нервових захворювань.
Впровадження нових методів діагностики та лікування захворювань нервової системи, вивчення їх ефективності
Проведення експертної роботи.
Відділення призначене для лікування хворих з ураженням центрального та периферичного відділу нервової системи, судинними ураженнями головного та спинного мозку, пароксизмальними порушеннями свідомості, минущими порушеннями кровообігу та іншими захворюваннями. За штатом у відділенні 30 ліжок, розгорнуто 35. Палати профілізовані, лікарі та середній медичний персонал закріплені за відповідними палатами (профільними) та вдосконалюють свої знання за даним профілем їх відповідність вимогам посадових інструкцій, професійному рівню.

У відділенні працює висококваліфікований персонал. Лікарі є членами Асоціації боротьби з інсультом, приймають участь у численних міжнародних конференціях, постійно підвищують свої професійні знання. Медичні сестри, зберігаючи двохсотлітні традиції госпіталю, забезпечують індивідуальний догляд за хворими, ретельне виконання призначених маніпуляцій.
Лікування проводиться з урахуванням сучасних поглядів на етіологію та патогенез захворювань нервової системи, з використанням стандартів лікування, що основані на принципах "доказової" медицини.

Історична довідка (відділення).


1988 – 1994 роки – відділення очолював полковник медичної служби Микола Володимирович Степовик. Під його керівництвом було розроблена комплексна система невідкладної медичної допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу, доведена висока ефективність гіпербаричної оксигенації та гемодилюції в лікуванні ішемічних інсультів.

1994 – 2005 роки – на посаді начальника відділення проходив службу Олександр Петрович Гребенюк. У відділенні розроблявся диференційний підхід до лікування інсульту в залежності від ступеня його тяжкості, розроблялися та впроваджувалися в практику алгоритми надання допомоги хворим з гострими порушеннями мозкового кровообігу. Були встановлені основні критерії діагностики дисциркуляторної енцефалопатії, визначені нові підходи при встановлені експертної оцінки здоров'я військовослужбовців.

З 2005 року на посаду начальника відділення призначено кандидата медичних наук майора медичної служби Суничука Миколу Миколайовича.

Основні етапи в розвитку ангіоневрологічного відділення

 • 1899 р  - відкриття неврологічного відділення в Київському військовому госпіталі , яке очолив дійсний статський радник професор Сергій Іванович Чир`єв
 •  в 1906 році переміщене із кріпосної будівлі (там зараз розміщений госпітальний храм) до окремої двоповерхової споруди (в якій знаходиться до теперішнього часу)
 • 1915  рік – перша спроба розділити неврологічні відділення (3-е нервове відділення, яке профілізувалося на наданні фізіотерапевтичної та медикаментозної терапії та 18-е відділення, що займалося переважно експертною роботою). Обидва відділення проіснували до 1918 року, коли був створений нервово-патологічний відділ
 • 1941  - 1945р – Велика Вітчізняна Війна
 • 1977 – 1983 р – реконструкція будівлі, яка набула теперішнього вигляду
 • 1983 р – створене позаштатне 2-ге неврологічне відділення (судинної патології)
 • 1988 р – офіційне включення відділення судинної патології в штат госпіталю ( наказ про формування штату  окружного госпіталю №27/655 – 51)
 • 01 листопада 1992 р  - утворення неврологічного центру з ангіоневрологічним відділенням в його складі (наказ №1 від 01.11.92)

Завдання відділення

 • Надання невідкладної кваліфікованої та спеціалізованої ангоневрологічної медичної допомоги
 • Підтримувати на належному рівні бойову, спеціальну підготовку особового складу відділення
 • Військово-наукова та раціоналізаторька робота.
 • Проведення економічної роботи
 • Участь в навчальному процесі за фахом неврологія ( розділ «Судинні захворювання нервової системи») для слухачів ФПВЛ УВМА, проведення передатестаційних циклів для лікарів неврологів МОУ на базі відділення.
 • Консультативна робота в інших відділеннях  ГВМКЦ «ГВКГ»
 • Підготовка методичних вказівок і рекомендацій по діагностиці, лікуванню і експертизі нервових захворювань.
 • Впровадження нових методів діагностики та лікування захворювань нервової системи, вивчення їх ефективності
 • Проведення експертної роботи.

Дочірні категорії

<