1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Гастроскопія

Проводиться для виявлення:
1. Всіх захворювань шлунка з метою диференціальної діагностики (хронічні гастрити, виразкова хвороба, поліпи, рак шлунка, та інші).
2.При необхідності встановлення джерела шлункової кровотечі.
3.Для підтвердження або виключення злоякісного процесу у шлунку.
4.При негативному результату рентгенологічного дослідження шлунка при наявності симптомів шлункового дискомфорту.
5.Захворювання інших органів і систем, при яких необхідно визначити стан слизової оболонки шлунка.

Протипоказання до гастроскопії
Протипоказання: пухлиноподібні процес з розпадів в області нижнього стравохідного сфінктера, аневризма аорти, збільшення лівого передсердя, патологія хребта, варикозне розширення вен стравоходу. В даний момент гастродуоденоскопія може використовуватися як з діагностичною метою, так і з лікувальною. Значними діагностичними перевагами даного методу є те, що він дозволяє провести детальний огляд слизової оболонки шлунка, оцінити її колір, стан складок виявлення різних патологічні зміни слизової оболонки - розростання, пошкодження, виразки. Крім того, за допомогою гастроскопії можна оцінити стан кровоносних судин, виявити крововилив різної локалізації.
Варто відзначити, що сучасні гастроскопа обладнані апаратурою, яка дозволяє отримувати чітке зображення ділянок, які цікавлять. За допомогою фіброгастроскопа проводять і лікувальні процедури - видалення поліпів, сторонніх тіл шлунка, зупинку кровотечі, витягання фрагмента ураженого патологічним процесом ділянки (біопсії)
Підготовка хворого і техніка гастроскопії.:
Гастроскопія проводиться натщесерце. За 30 хвилин до початку обстеження вводиться підшкірно розчин сульфату атропіну - 1мл 0,1%. При виражена порушенні хворому додатково роблять підшкірну ін'єкцію сибазона 2 мл 0,1%. з метою анестезії зрошують глотку і верхній відділ стравоходу 1-3% розчином лідокаїну.

<